REHAbeat – Sklep medyczny / ortopedyczny. Sprzęt rehabilitacyjny / wynajem sprzętu medycznego Środa Wielkopolska / wlkp

Sklep stacjonarny

Home »  Sklep stacjonarny

Sklep stacjonarny – poniżej prezentujemy niektóre artykuły z naszego sklepu:

 

2
Yes
None
1
1000000
/sklep-stacjonarny/
Thumbnail
Sortuj wg:

Kategorie produktów:

+
+
+
WÓZKI INWALIDZKIE
New Classic
New Classic Image

Standardowy wózek inwalidzki ze stali chromowo-molibdenowej na ramie krzyżakowej. Posiada odchylane podłokietniki oraz regulowane na długość, odchylane i wyjmowane podnóżki. Tapicerka wykonana jest z materiału niepalnego w kolorze czarnym. Rama jest malowana proszkowo w kolorze niebieskim.

szerokość siedziska 40, 45, 50 cm
głębokość siedziska 44 cm
wysokość oparcia 59, 64, 69 cm
szerokość całkowita wózka 48 cm
wysokość siedziska od podłoża 35-46 cm
odległość od podnóżka do siedziska 35-46 cm
waga wózka 17,3 kg
maksymalne obciążenie 120 kg

Marlin
Marlin Image

Standardowy wózek inwalidzki ze stali chromowo-molibdenowej z możliwością szybkiego demontażu kół – szybkozłącze, składany krzyżakowo. Posiada regulowane na wysokość, unoszone oraz wyjmowane podłokietniki, a także odchylane, zdejmowane i regulowane na długość podnóżki.
Wózek dodatkowo może być regulowany na wysokość, dzięki dodatkowym otworom na przednim widelcu oraz dzięki adapterowi przy kole tylnym. Można obniżyć wysokość siedziska do 48 cm ze standardowej wysokości 50 cm co jest przydatne przy osobach niskich lub po amputacjach. Maksymalnie wysokość siedziska może być obniżona do 46 cm, przy wymianie kół przednich na mniejsze 6″. ( jest to opcja dodatkowo płatna). Dzięki adapterowi kół tylnych można również zmienić kąt siedziska w wózku.

szerokość siedziska
głębokość siedziska
wysokość oparcia
szerokość całkowita wózka
waga wózka kompletnego
(z kołami i podnóżkami)
maksymalne obciążenie
40, 44, 48 cm, opcja 51 cm
41 cm
43 cm
67, 71,75, 78 cm

21,6 kg
150 kg

Classic Comfort
Classic Comfort Image

Wózek składany krzyżakowo z możliwością odchylenia oparcia do 90 stopni. Posiada zdejmowane podnóżki z wyściełanym podparciem łydek, z regulacją kąta nachylenia. Boczki wózka są wyjmowane. Wózek przeznaczony dla osób u których jest konieczna częsta zmiana pozycji od leżącej do siedzącej, wymagających indywidualnej stabilizacji całego tułowia wraz z głową. Wózek w standardzie posiada hamulce dla osoby prowadzącej oraz koła na szybkozłączach.

szerokość siedziska 40,45, 50 cm
głębokość siedziska 40 cm
wysokość oparcia 57 cm
szerokość całkowita wózka 60, 65, 70, 75 cm
waga wózka 25,5 kg
maksymalne obciążenie 125 kg

Line
Line Image

Bardzo lekki, składany wózek wykonany z aluminium, charakteryzujący się ergonomiczną konstrukcją oparcia, które pozwala na pełne wykorzystanie głębokości siedziska i sprawia, że tapicerka oparcia zapewnia dodatkowe podparcie lędźwiowe. Rama wózka wykonana w technologii bez spawowej co w znaczący sposób poprawia wytrzymałość całej konstrukcji. Wózek wyposażony jest w koła tylne z szybkozłączką , regulowane i zdejmowane podnóżki bez użycia narzędzi, zdejmowane podłokietniki, komfortową i oddychającą tapicerkę występującą w kilku kolorach.

wysokość 91,5 cm
długość 107 cm
szerokość siedziska 41, 45, 48 cm
głębokość siedziska 41 cm
wysokość oparcia 51 cm
szerokość całkowita 59, 63, 66 cm
waga wózka kompletnego 12,5 kg
(z kołami i podnóżkami)
maksymalne obciążenie 140 kg
Koła przednie 200 mm

Corzino Classic
Corzino Classic Image

Wózek spacerowy przeznaczony dla dzieci z MPD, przepukliną oponowo-rdzeniową, składający się w „parasolkę”, zawierający regulację wysokości podnóżka. Corzino wyposażony jest w standardzie w 5- punktowe pasy zapewniające bezpieczeństwo dla dziecka. Nawet przy maksymalnym obciążeniu do 75 kg (rozmiar 38 i 42) daje możliwość i jego transportu. Opcjonalnie możliwe założenie dodatkowej tapicerki.

wysokość oparcia 66, 86 cm
głębokość siedziska dla roz. 34 32 cm
głębokość siedziska dla roz. 38, 42 35 cm
szerokość siedziska 34, 38, 42 cm
długość całkowita 114 cm
waga wózka 12,13 kg
maksymalne obciążenie 55, 75 kg

Patron Ben 4 Basic
Patron Ben 4 Basic Image

Wózek spacerowy dla dzieci z MPD, przepukliną oponowo-rdzeniową, składany do przodu. Posiada odchylane oparcie do kąta 90 stopni oraz regulowany na wysokość podnóżek. Zaopatrzony jest w koła „country”, które radzą sobie w trudnym terenie. Dostępne dwie wersje – dla dzieci i dorosłych dzieci.

 

wysokośc oparcia 63, 71 cm
głębokość siedziska 28, 36 cm
szerokość siedziska 34, 37 cm
odległość siedziska od podnóżka 20-34, 22-38 cm
waga wózka 16, 17 kg
maksymalna waga dziecka 35, 50 kg

Patron Dixie Plus
Patron Dixie Plus Image

Dixie jest nowym dziecięcym wózkiem inwalidzkim wyposażony w lekką aluminiową ramę, produkowaną w technologii ALUX. Komfortowe, uniwersalne siedzisko pokryte elegancką, nowoczesną tapicerką zapewnia całkowitą regulację oparcia do pozycji leżącej oraz regulowane pod kątem i na wysokość podnóżki. Wózek składany do przodu, istnieje możliwość przełożenia siedziska, tak by dziecko siedziało „twarzą” w stronę opiekuna.

Dixie dostępny jest w uniwersalnym rozmiarze, wyposażony w lane koła – skrętne przednie 200 mm, tylne 265 mm , oraz amortyzowane tylne zawieszenie. Wszystkie te cechy zapewniają wysoki komfort dla dziecka podczas jazdy zarówno po utwardzonej i nieutwardzonej powierzchni.
Standardowe wyposażenie wózka to: barierka przednia, regulowana na wysokość rączka, pas pięciopunktowy, klin, zagłówek, koszyk na zakupy.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci do 30kg.

Flash
Flash Image

Flash to lekki, składany, kompaktowy wózek przeznaczony do użytku domowego jak i na zewnątrz. W standardzie posiada niezbędne funkcje aby sprostać wymaganiom życia codziennego: składane oparcie, odchylane boczki i podnóżki, regulowane na wysokość podłokietniki. Wyposażony jest w dwa silniki po 250 Watt i akumulatory 27Ah. Silniki elektryczne wyposażone są w metalowe przekładnie ślimakowe co w znaczący sposób wydłuża bezawaryjną eksploatację.

akumulatory
silnik napędu
prędkość
zasięg
szerokość całkowita
szerokość siedziska
wysokość oparcia
głębokość siedziska
waga wózka bez baterii
waga akumulatorów
maksymalne obciążenie
promień skrętu
Prześwit
Długość
Koła tylne
Koła przednie
2 x 12 V, 27 Ah
2 x 250 W
6 km/h
20 km
64 cm
40, 45 cm
40 cm
45 cm
56 kg
10,6 kg
110 kg
130 cm
6 cm
103 cm
12″
8″
Victory 140
Victory 140 Image

To skuter w dużym rozmiarze, który dzięki potężnym kołom sprawdza się doskonale w trudnych warunkach terenowo-drogowych. Wyjątkowość tego skutera potwierdzają hamulce tarczowe wentylowane, które otrzymają Państwo w standardzie. Ergonomiczne kształty kierownicy, a także kapitański fotel z zagłówkiem dają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rasowa stylistyka kół, nowoczesna linia nadwozia, nadają kosmiczny wygląd skutera spełniając oczekiwania klienta. Główne wyposażenie skutera to oświetlenie drogowe typu led, regulowana kolumna kierownicy, lusterko, obrotowe siedzisko z zagłówkiem i odchylane podłokietniki oraz baterie o dużej mocy 75Ah.

akumulatory 2x12V,75Ah
silnik napędu 1750 WATT
prędkość maksymalna 15 km/h
zasięg 35 km
maksymalne nachylenie 12°
całkowita długość skutera 143 cm
waga z akumulatorami 166 kg
waga bez akumulatorów 118 kg
waga akumulatorów 2×24 kg
maksymalne obciążenie 181 kg
promień skrętu 210 cm

Offcar Venus
Offcar Venus Image

Jest to wózek do aktywnej rehabilitacji przede wszystkim dla osób po urazach rdzenia kręgowego. Venus to aktywny wózek inwalidzki ze sztywną ramą z tytanu, systemem szybkiego odpinania kół tylnych – szybkozłącza, regulacją naprężenia tkaniny oparcia, regulacją wysokości tyłu siedziska, regulacją wysokości przodu siedziska oraz regulacją kąta nachylenia oparcia, regulacją wysokości nadkoli, składanym do przodu oparciem, regulacją głębokości siedziska i amortyzowanym siedziskiem (w opcji). Dla bardziej wymagających użytkowników dostępna wersja Venus elite (wykonana w całości z tytanu). Rodzaje regulacji, ustawień i akcesoriów dostępne w karcie pomiarowej.

szerokość siedziska 36-46 cm
wysokość AB A 39-49 cm B 46-52 cm
wysokość oparcia 27-39 cm
głębokość siedziska 36-44 cm
szerokość całkowita wózka 60-70 cm
waga wózka 10,4 kg
maksymalne obciążenie 100 kg

Offcar Diva
Offcar Diva Image

To najnowszy model aktywnego wózka inwalidzkiego, następca popularnego wózka VEGA.

DIVA „SUPERLIGHT” to aluminiowy, składany krzyżakowo wózek inwalidzki, Dzięki licznym regulacją, wózek jest wysoce konfigurowalny do potrzeb aktywnych i wymagających użytkowników. Podwójna rama krzyżakowa zapewnia właściwe bezpieczeństwo i sztywność. Wózek zaopatrzony jest w system szybkiego odpinania kół tylnych – szybkozłącza.
szerokość siedziska 34-46 cm
wysokość ABA 38-50, B 44-50 cm
wysokość oparcia 29-49 cm
głębokość siedziska 34-50 cm
szerokość całkowita wózka 52-64 cm
waga wózka 10,4 kg z siedziskiem
maksymalne obciążenie 100 kg

Offcar Children
Offcar Children Image

To podstawowy wózek z kategorii wózków do aktywnej rehabilitacji dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aluminiowy, wykonany jest na krzyżaku, co umożliwia składanie. Wózek zaopatrzony jest w system szybkiego demontażu kół – szybkozłącza, posiada rączki i zespolony podnóżek regulowany na wysokość. Istnieje możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia: klinu stabilizującego, kółka anty wywrotnego, odchylanego oparcia. Wózek Children można zamówić w szerokiej gamie kolorystycznej, zarówno jeśli chodzi o ramę jak i tapicerkę. Rodzaje regulacji, ustawień i akcesoriów dostępne w karcie pomiarowej.

szerokość siedziska 24-36 cm
wysokość AB A 38-48, B 42-50 cm
wysokość oparcia 21-39 cm
głębokość siedziska 26-36 cm
szerokość całkowita wózka 45-53 cm
szerokość po złożeniu 25 cm
waga wózka 13 kg
maksymalne obciążenie 55 kg
wysokość kół 20-22 cale

różne kolor ramy i kolory tapicerek

Offcar Funky
Offcar Funky Image
To wózek do aktywnej rehabilitacji. Przeznaczony jest dla osób po urazach rdzenia kręgowego, amputacjach kończyn dolnych i w innych schorzeniach. Jest to typowo sportowy wózek o klasycznej sztywnej konstrukcji ramy i niskiej wadze stwarza możliwość wielu regulacji w standardzie. Wśród nich: naprężenie tkaniny oparcia, regulacja kąta nachylenia siedziska i oparcia, wyważenia wózka, głębokości siedziska, długości podnóżków i inne. Jego rama wykonana jest ze stopu duraluminium. Funky jest produktem indywidualnie dopasowanym do użytkownika. Rodzaje regulacji, ustawień i akcesoriów dostępne w karcie pomiarowej. 

szerokość siedziska 28-46 cm
wysokość ABA 38-48, B 46-50 cm
wysokość oparcia 23-39 cm
głębokość siedziska 28-44 cm
szerokość całkowita wózka 50-71 cm
waga wózka 10,5 kg
maksymalne obciążenie 100 kg
BALKONIKI I PODPÓRKI, KULE, LASKI
Podpórka inw. 3-kołowa
Podpórka inw. 3-kołowa Image

Uniwersalna składana podpórka 3-kołowa wyposażona w ergonomiczne uchwyty hamulce z blokadą kół tylnych.

Podpórka inw. 4-kołowa
Podpórka inw. 4-kołowa Image

Prezentujemy Państwu podpórkę czterokołową Economic. Ta łatwa w prowadzeniu podpórka nadaje się dla osób potrzebujących wsparcia po urazach lub osób starszych. Podpórka jest aluminiowa i składana co bardzo ułatwia jej transport i przechowywanie. Wyposażona jest w siedzisko z oparciem pozwalające na odpoczynek, wygodne, antypoślizgowe uchwyty z hamulcami oraz pojemną torbę na zakupy. Dodatkową cechą są duże koła, które umożliwiają bezpieczne poruszanie się nawet po wyboistym terenie. Dodatkowo koła tylne wyposażone są w blokadę zapewniające stabilne wsparcie przy postoju.

Wymiary:
szerokość całkowita: 61,5 cm
wysokość: 77-92 cm
długość: 67 cm
wysokość siedziska: 52,5 cm
szerokość siedziska: 36 cm
maksymalna waga użytkownika: 120 kg
dopuszczalne obciążenie torby: 5kg
waga: 7,3 kg

Podpórka CLASSIC
Podpórka CLASSIC Image

Informacje ogólne:

Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

Informacje o produkcie:

rama stalowa, składana, lakierowana metodą proszkową
stabilna i wytrzymała konstrukcja
z regulacją wysokości rączek
ergonomiczne, wyprofilowane uchwyty
koła przednie bezobsługowe – 8” (20 cm)
standardowe wyposażenie:
hamulec z systemem postojowego blokowania
przedni kosz na zakupy – tacka montowana na siedzisku
siedzisko wykonane z tworzywa

Parametry techniczne:

Wysokość siedziska: 61cm
Wysokość uchwytów min.: 75 cm
Wysokość uchwytów max.: 98 cm
Waga: 11,9 kg
Maksymalne obciążenie: 136 kg
Dostępny kolor: Niebieski

Podpórka PRESTIGE
Podpórka PRESTIGE Image

Informacje ogólne:

Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

Informacje o produkcie:

rama aluminiowa, składana, lakierowana metodą proszkową
stabilna i wytrzymała konstrukcja
z regulacją wysokości rączek
ergonomiczne, wyprofilowane uchwyty
4 koła bezobsługowe piankowe, pełne – 8” (20 cm)
standardowe wyposażenie:
hamulec z systemem postojowego blokowania
przedni kosz na zakupy
siedzisko wykonane z tworzywa, uchylne
oparcie, składane i odpinane

Parametry techniczne:

Wysokość siedziska min.: 52 cm
Wysokość siedziska max.: 60 cm
Wysokość rączek min.: 94 cm
Wysokość rączek max.: 101 cm
Waga: 6 kg
Maksymalne obciążenie: 136 kg
Dostępny kolor: Bordowy

Podpórka DYNAMIC
Podpórka DYNAMIC Image

Informacje ogólne:

Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

Łatwy transport i przechowywanie

Informacje o produkcie:

rama aluminiowa, składana, lakierowana metodą proszkową
ultraszybkie składanie za pomocą taśmy w siedzisku
stabilna i wytrzymała konstrukcja
z regulacją wysokości rączek
ergonomiczne, wyprofilowane uchwyty
4 koła bezobsługowe piankowe, pełne – 8” (20 cm)
standardowe wyposażenie:
hamulec z systemem postojowego blokowania
torba na zakupy winylowa, odpinana, z naramiennikiem
siedzisko winylowe
oparcie winylowe, odpinane

Parametry techniczne:

Wysokość siedziska: 56 cm
Wysokość rączek min.: 81 cm
Wysokość rączek max.: 94 cm
Waga: 7 kg
Maksymalne obciążenie: 136 kg
Dostępny kolor: Srebrny nikiel

DynaWalk
DynaWalk Image

DynaWalk jest przeznaczony do używania przez osoby niepełnosprawne w celu odnowienia i ćwiczenia umiejętności stania oraz chodzenia bez pomocy lub z asystą osób trzecich. Przewidziany został on do używania wyłącznie jako pomoc w zajęciu i utrzymaniu pozycji spionizowanej przez użytkownika oraz w reedukacji chodu w trakcie procesu rehabilitacji.

Specyfikacja:
Długość 82 cm
Szerokość 67,5 – 75 cm
Max obciążenie 135 kg
Masa własna 12,5 kg
Wysokość podpór ramion 100 – 123 cm

Balkonik inw. sztywny
Balkonik inw. sztywny Image

Balkoniki sztywne stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci.

Balkoniki sztywne przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mogą być wykorzystywane do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Wysokość balkonika może być dostosowana do wzrostu pacjenta.

Ergonomiczne i anatomiczne dostosowane uchwyty zapewniają odpowiednią stabilizację.

Balkonik inw. kroczący
Balkonik inw. kroczący Image

Balkoniki kroczące stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci.

Balkoniki kroczące przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mogą być wykorzystywane do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Wysokość balkonika może być dostosowana do wzrostu pacjenta.

Ergonomiczne i anatomiczne dostosowane uchwyty zapewniają odpowiednią stabilizację.

Balkonik do wstawania
Balkonik do wstawania Image

Balkoniki ułatwiające wstawanie stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci.

Balkoniki ułatwiające wstawanie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mogą być wykorzystywane do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Wysokość balkonika może być dostosowana do wzrostu pacjenta.

Ergonomiczne i anatomiczne dostosowane uchwyty zapewniają odpowiednią stabilizację. Ten model balkonika posiada 2 punkty podporu co szczególnie umożliwia łatwe wstawanie.

Balkonik z kulką
Balkonik z kulką Image

Balkonik rehabilitacyjny z kółkami. Sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony do poruszania się osób starszych, niepełnosprawnych mających problemy z utrzymaniem równowagi;do asekuracji podczas chodzenia składany, łatwy w transporcie wykonany z aluminium.

maksymalne obciążenie: 130 kg
zakres regulacji wysokości od 863 do 938 mm
wyposażony w dwa koła przednie i dwie stopki tylne
waga: 2,37 kg
maksymalna szerokość: 697 mm
maksymalna głębokość: 695 mm

Laska inw. aluminiowa
Laska inw. aluminiowa Image

Regulacja długości w standardzie.

Laska inw. czworonóg
Laska inw. czworonóg Image

Ułatwia poruszanie się, posiada 4 punkty podparcia i regulację wysokości.

Laska dla niewidomych
Laska dla niewidomych Image

Długość: 116 cm

Laska inw. ozdobna
Laska inw. ozdobna Image

Laska inwalidzka aluminiowa, ozdobna, z regulowaną wysokością.

Kule pachowe
Kule pachowe Image

Lekka aluminiowa konstrukcja.
Podwójna regulacja wysokości.
Miękka podpórka pachowa.
Dostępne w trzech długościach.

Kule łokciowe
Kule łokciowe Image

Aluminiowa kula inwalidzka łokciowa ze stopniową regulacją wysokości.

Nasadki do kul
Nasadki do kul Image

średnica: 19mm, 22mm
kolor: czarne, pomarańczowe, szare

AKCESORIA REHABILITACYJNE
Piłka rehabilitacyjna
Piłka rehabilitacyjna Image

Piłka rehabilitacyjna przeznaczona jest do terapii w celu wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji ruchowej,w schorzeniach neurologicznych, a także w korekcji wad postawy. Materiał, z którego wykonana jest piłka oraz system ABS zapobiegają rozerwaniu i nagłej utracie powietrza nawet podczas mechanicznego uszkodzenia. Piłka przeznaczona do użytku wewnątrz na twardej i płaskiej powierzchni. Wytrzymała na obciążenie do 150kg. Dostępne rozmiary to piłki o średnicach 55, 65, 75, 85 cm

Jeżyk
Jeżyk Image

Piłka zalecana do terapii pourazowej dłoni. Kolce w postaci stożkowatych zgrubień na powierzchni piłki pobudzają receptory czuciowe, dlatego ćwiczenie z piłką stanowi doskonałą akupresurę. Piłki służą także do masażu stref dotyku – zarówno dłoni, jak i całego ciała. W przedszkolach i szkołach pozwalają na uatrakcyjnienie ćwiczeń grupowych i indywidualnych.

Dostępne kolory-rozmiary:
kolor pomarańczowy – 6 cm
kolor zielony – 7 cm
kolor żółty – 8 cm
kolor czerwony – 9 cm
kolor niebieski – 10 cm

Piłeczki żelowe
Piłeczki żelowe Image

Piłeczka żelowa zalecana do terapii pourazowej dłoni. Doskonale nadaje się do usprawnienia dysfunkcji ręki. Pomaga odbudować masę mięśniową dłoni. Działa również antysteresowo i uspakajająco.

Dostępne kolory-twardości(%):
kolor różowy – 15%
kolor niebieski – 20%
kolor zielony – 25%
kolor pomarańczowy – 30%

Półkule sensoryczne
Półkule sensoryczne Image

Półkule sensoryczne z kolcami do rehabilitacji stóp, ćwiczenia równowagi i treningu koordynacji ruchowej. Stożkowe kolce pobudzają zakończenia nerwowe, rozluźniają je i odprężają. Służą do stymulacji czucia głębokiego, zmysłu dotyku. Idealne do ćwiczeń zarówno w domu jak i w placówkach dydaktycznych oraz gabinetach rehabilitacyjnych, do ćwiczeń koordynująco-stabilizacyjnych.

Srednica -16cm
Obciażenie – 100kg

Taśmy do ćwiczeń
Taśmy do ćwiczeń Image

Taśma rehabilitacyjna do ćwiczeń. Idealna do rehabilitacji. Dostępna w czterech kolorach określających stopień oporu. 45m/rolka

dostępne kolory:

czerwony
granatowy
zielony
żółty

Dysk do ćwiczeń
Dysk do ćwiczeń Image

Dysk aktywizuje i wzmacnia mięśnie posturalne kręgosłupa. Pozwala na wszechstronne zastosowanie podczaś ćwiczęń korekcyjnych. Maksymalne obciazenie 100kg. ŚREDNICA 28CM

Rozmiar: uniwersalny

Taśma do terapii i sportu
Taśma do terapii i sportu Image

Elastyczna taśma bawełniana do terapii i sportu!

elastyczna taśma bawełniana z klejem akrylowym
Kinesiology Tape ® jest wodoodporna i wysoce oddychająca
testowana laboratoryjnie
może być noszona przez kilka dni
wysoki komfort i bardzo dobre dopasowanie do skóry
Wymiary: 5cm x 5m
Dostępny w 4 kolorach!
Terapia Kinesiology Taping zapewnia zapewnia naturalne i łagodną ścieżkę leczenia przy wielu dolegliwościach. Elastyczne i mechaniczne właściwości taśmy przy każdym ruchu stymulują receptory w skórze.

Zastosowanie: zapobiegawcze, terapeutyczne i regeneracyjne.

Praca z taśmami kinezjologicznymi jest częścią codziennej rutyny dla wielu fizykoterapeutów.
Nakładanie kawałków taśm powoduje redukcję ucisku poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi oraz płynu limfatycznego. Dla osiągnięcia lepszego rezultatu, taśmy powinny być nakładane tylko za pośrednictwem wykwalifikowanych terapeutów. Taśmy stanowią wsparcie terapii, ale jej nie zastępują.

Wałki rehabilitacyjne
Wałki rehabilitacyjne Image

Wałki rehabilitacyjne
Wałki rehabilitacyjne wykonane są z pianki poliuretanowej wysokiej jakości, która nie ulega deformacji. Wyposażone w pokrowce z łatwo zmywalnego skóropodobnego materiału. Wałki pomocne są przy zabiegach rehabilitacyjnych, gimnastyce korekcyjnej, a także przy masażu. Wałki ułatwiają pozycjonowanie pacjenta w zależności od potrzeb.

Rozmiary wałków:
AT03501 – 50 x 10 cm
AT03502 – 50 x 15 cm
AT03503 – 60 x 10 cm
AT03504 – 60 x15 cm

Drabinka do ćwiczeń
Drabinka do ćwiczeń Image

Przyłóżkowa 4 szczeblowa drabinka rehabilitacyjna, ułatwiająca osobom starszym oraz o obniżonej sprawności fizycznej, podnoszenie się z pozycji leżącej do siedzącej. Drabinka poprzez fluorescencyjne zakończenia szczebelków jest widoczna w nocy. Bardzo prosta w montażu.

Wymiary:

szerokość szczebla -19 cm
średnica szczebla -2,5 cm
długosc calkowita – 3 m
kolor: biały

ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE
Pas stabilizujący
Pas stabilizujący Image

Elastyczny pas Actimove Lumbal zapinany na rzepy w kilki konfiguracjach ( zamiast sznurowania) powoduje dobre dociągnięcie przez co idealnie dopasowuje się do odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

WSKAZANIA
różnorodne schorzenia kręgosłupa jak na przykład dyskopatia, niestabilność, zwyrodnienia
stany bólowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego
profilaktycznie przy sportach siłowych
Rozmiar/Obwód talii: S/64-77 cm M/77-91 cm L/91-107 cm XL/107-122 cm

Sznurówka lędźwiowa
Sznurówka lędźwiowa Image

Actimove Lombacare to gorset lędźwiowo-krzyżowy zapewniający odciążenie i stabilizację dolnego docinka kręgosłupa LS. Wszyte fiszbiny, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie, a anatomiczny kształt ułatwia poruszanie się. Fiszbiny wymuszają prawidłowe ustawienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo -krzyżowym. Zastosowanie dodatkowego wzmocnienia w postaci dwóch pasów skrzyżowanych z tyłu gorsetu dodatkowo stabilizuje odcinek lędźwiowo – krzyżowy kręgosłupa.

Materiał, z którego wykonany jest gorset jest elastyczny, oddychający, miejscowo podnosi temperaturę ciała, co sprzyja łagodzeniu bólu. Specjalnie wszyte zakładki na końcówkach pasa ułatwiają jego zakładanie i dociągnięcie.

WSKAZANIA
bóle przeciążeniowe kręgosłupa
choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
rwa kulszowa
dyskopatia odcinka lędźwiowego
Rozmiar S M L XL
Obwód talii S:63-74 cm M:75-89 cm L:90-105 cm XL:106-120 cm

Gorset krzyżowy
Gorset krzyżowy Image

Actimove Lombacare Motion to gorset lędźwiowo-krzyżowy zapewniający odciążenie i stabilizację dolnego odcinka kręgosłupa LS. Wszyte fiszbiny, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie, a anatomiczny kształt ułatwia poruszanie się. Fiszbiny wymuszają prawidłowe ustawienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Materiał, z którego wykonany jest gorset jest elastyczny, oddychający, miejscowo podnosi temperaturę ciała, co sprzyja łagodzeniu bólu. Specjalnie wszyte zakładki na końcówkach pasa ułatwiają jego zakładanie i dociągnięcie.

WSKAZANIA
bóle przeciążeniowe kręgosłupa
choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
rwa kulszowa
dyskopatia odcinka lędźwiowego
Rozmiar S M L XL
Obwód talii S:63-74 cm M:75-89 cm L:90-105 cm XL:106-120 cm

Pas brzuszny
Pas brzuszny Image

Pas Actimove Abdominal chroni i stabilizuje odcinek brzuszny. Po operacjach jamy brzusznej umożliwia swobodne poruszanie się i zapobiega pojawianiu się przepukliny pooperacyjnej lub zrostów. Pas wykonany jest z oddychającego materiału zapinany na rzep na całej szerokości pasa.
WSKAZANIA
po operacji jamy brzusznej
przy istniejących przepuklinach brzusznych
przy zapaleniu nerwu kulszowego
po liposukcji
po porodach
Rozmiar S L
Obwód talii S:55-120 cm L:100-160 cm

Dwie wersje – niski i wysoki

Stabilizator obojczyka
Stabilizator obojczyka Image

System pasów typu „plecakowego” do stabilizacji obojczyka
Łatwe zakładanie i regulacja napięcia
Gwarantowany wysoki poziom zastosowanej terapii
Bardzo wygodny do noszenia na ciele

Przeznaczenie
Wyrób medyczny, Clavicula zaprojektowany został wg zasad pasów plecakowych i można go łatwo oraz szybko zastosować. Rodzaj specjalnych opasek stabilizujących gwarantuje bezpieczne unieruchomienie i wygodę noszenia zapewnione przez specjalistycznie ukształtowane wkładki axilla oraz anatomicznie właściwy kształt.

WSKAZANIA
Złamania obojczyka
Rozmiar/Obwód tułowia pod pachami: XS/50-56 cm S/65-80 cm M/80-95 cm L/95-110 cm XL/110-125 cm

Kołnierz
Kołnierz Image

Actimove Cervical Eco to kołnierz wykonany z gęstej pianki, zapewniający stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki anatomicznemu kształtowi i zapięciom na rzep umożliwia samodzielne dopasowanie i zapięcie przez pacjenta. Łatwy w utrzymaniu czystości dzięki zdejmowanej bawełnianej osłonce kołnierza

WSKAZANIA
ostry lub chroniczny syndrom bolesności szyi
zaburzenia ukrwienia odcinka szyjnego kręgosłupa
zwyrodnienia w obrębie kręgów szyjnych
Rozmiar XS S M L XL
Obwód szyi XS:26-33 cm S:30-36 cm M:33-39 cm L:36-42 cm XL:39-45 cm
Wysokość szyi XS:6,5 cm S:7,5 cm M:9 cm L:10 cm XL:11 cm

Kołnierz Comfort
Kołnierz Comfort Image

Actimove Cervical Comfort to anatomiczny kołnierz typu Florida stabilizujący odcinek szyjny kręgosłupa. Przeznaczony do stosowania zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki zapięciom rzepowym łatwo się go zakłada i zdejmuje, również samodzielnie przez pacjenta. Łatwy w utrzymaniu czystości. Wykonany z gęstej pianki.

WSKAZANIA
ostry lub chroniczny syndrom bolesności szyi
zaburzenia ukrwienia odcinka szyjnego kręgosłupa
zwyrodnienia w obrębie kręgów szyjnych
Rozmiar XS S M L XL
Obwód szyi XS:26-33 cm S:30-36 cm M:33-39 cm L:36-42 cm XL:39-45 cm
Wysokość szyi XS:6,5 cm S:7,5 cm M:9 cm L:10 cm XL:11 cm

Orteza na ramię i bark
Orteza na ramię i bark Image

Actimove Sling and Swathe to aparat stawu barkowego z unieruchomieniem, który stabilizuje i uniemożliwia odwodzenie stawu barkowego oraz zewnętrzną i wewnętrzna rotację. System szelkowy równomiernie rozkłada ciężar chorego ramienia nie powodując dodatkowych przeciążeń kręgosłupa. Dodatkowy szeroki pas utrzymuje ramię w stabilnej pozycji. Łatwy w utrzymaniu czystości.

WSKAZANIA
zwichnięcie barku
unieruchomienie stawu barkowo-obojczykowego po zabiegach operacyjnych
złamanie łopatki
zapalenie PHS ( zapalenie splotu barkowego)
Rozmiar Obwód klatki piersiowej
S <110 cm
M 110-140 cm
L 140-180 cm

Temblak ramieniowy
Temblak ramieniowy Image

Actimove Mitella Eco to temblak ramieniowy wykonany z bawełnianego materiału , z ujęciem kciuka. Dzięki uniwersalnemu dopasowaniu i łatwemu systemowi zakładania nie sprawia trudności w samodzielnym ubieraniu przez pacjenta.

WSKAZANIA
do podtrzymywania opatrunku gipsowego
po zdjęciu gipsu – podczas rehabilitacji
doraźnie przy zwichnięciu stawu łokciowego czy złamaniu kości przedramienia
odciążenie stawu barkowego
Rozmiar S M L XL
Długość przedramienia S:34-38 cm M:37-43 cm L:42-48 cm XL:+48 cm

Orteza stawu skokowego
Orteza stawu skokowego Image

Uniwersalna orteza Talocast Universal unieruchamiająca stopę i staw skokowy, wykonana z wyprofilowanych pelot z tworzywa sztucznego, wyściełana komfortowym materiałem. Zapewnia bardzo dobrą stabilizację dopasowując się do zmieniającego się stanu anatomicznego kostki dbając jednocześnie o równomierny uścisk przy ruchach pronacyjno – supinujących.
Budowa ortezy umożliwia stosowanie jej przy codziennym obuwiu.

WSKAZANIA
niestabilność stawu skokowego
skręcenia, zwichnięcia
pooperacyjne zaopatrzenie uszkodzonych więzadeł
ROZMIARY – Rozmiar uniwersalny lewy lub prawy

Orteza stawu skokowego air
Orteza stawu skokowego air Image

Talocast Air to specjalnie zaprojektowana orteza unieruchamiająca staw skokowy z komorami powietrznymi prowadzącymi do większej stabilizacji w poruszaniu. Stabilizator Talocast Air może być stosowany przez długi okres czasu jednocześnie utrzymując staw skokowy w odpowiedniej i bezpiecznej pozycji, szczególnie w chronicznych niestabilnościach stawu skokowego również jako prewencja przed wzmożonym wysiłkiem sportowym. Komory powietrzne mogą być dodatkowo regulowane przez dodmuchanie lub ujęcie z nich powietrza. Stabilizator został zaprojektowany tak aby był prosty i szybki do założenia oraz komfortowy w użyciu.

WSKAZANIA
skręcenie stawu skokowego
stany wymagające stabilizacji stawu skokowego
profilaktyka w sporcie
chroniczna niestabilność stawu skokowego
ROZMARY – Rozmiar uniwersalny lewy lub praw

Orteza stawu skokowego airgel
Orteza stawu skokowego airgel Image

Talocast Airgel to wieloczynnościowa orteza stawu skokowego z wyściółką żelowo – powietrzną zapewniająca wysoką stabilizację, masaż, równomierną kompresję, dopasowująca się do zmieniających stanów anatomicznych kostki. Stabilizator Talocast Airgel może być stosowany przez długi okres czasu jednocześnie utrzymując staw skokowy w odpowiedniej i bezpiecznej pozycji szczególnie w chronicznych niestabilnościach stawu skokowego, również jako prewencja przed wzmożonym wysiłkiem sportowym. Dodatkowe wypełnienie żelowe pozwala na stosowanie terapii zimnem, które pomaga w uśmierzaniu bólu w obrzękach. Stabilizator został zaprojektowany tak aby był łatwy i szybki do założenia oraz komfortowy w użyciu.
WSKAZANIA
skręcenie stawu skokowego
stany wymagające stabilizacji stawu skokowego
profilaktyka w sporcie
chroniczna niestabilność stawu skokowego
pooperacyjne zaopatrzenie uszkodzeń
ROZMARY – Rozmiar uniwersalny lewy lub prawy

Orteza półsztywna
Orteza półsztywna Image

Dynamiczna stabilizacja stawu skokowego w różnych sytuacjach, w tym podczas rehabilitacji po urazach, pooperacyjnie, lub jako dodatkowe zabezpieczenie zapobiegające kontuzjom w sytuacjach życia codziennego. Actimove TaloStep jest lekka i ma cienki profil. Bez problemu można ją włożyć w jakiekolwiek ze swoich butów, mając jednocześnie zapewnione bezpieczeństwo i stabilizację stawu. Dzięki systemowi pasów stabilizujących, Actimove TaloStep jest łatwa do założenia na nogę i łatwa do wyregulowania w optymalny sposób. Jedną z podstawowych cech tego wyrobu są wsuwki łuskowe. Są one pokryte specjalnym żelem 3D i wyjmowane. Można umieścić je w zamrażalniku, uzyskując łagodzące zimno w miejscu, w którym jest to niezbędne, aby ograniczyć opuchliznę i ból. Oddychający materiał wolny od lateksu pomaga ograniczyć pocenie i wchłonąć wilgoć ze skóry, utrzymując ją suchą i chłodną co gwarantuje odpowiedni klimat dla skóry. Zaprojektowana, aby zapewnić stabilizację i kompresję kostki. Łączy w sobie technologię drutowych opasek plecionych 3D oraz przędzę i bez lateksowe materiały dające wentylację.
WSKAZANIA
Actimove TaloStep zalecana jest w leczeniu:
Uszkodzenia więzadeł i torebki stawowej w górnej części stawu skokowego n.p.: zerwania więzadeł, naciągnięcia, zwichnięcia, urazów więzadła strzałkowego itp.
Chroniczna niestabilność stawu skokowego.
Lekkie urazy tkanek miękkich.
Ostra, chroniczna i zapalna odma.
Rozmiar lewa i prawa XS/S M/L XL/XXL
Obwód nad kostką XS/S:19-21,5 cm M/L:22-24,5 cm XL/XXL:25-28,5 cm

But pooperacyjny
But pooperacyjny Image

But pooperacyjny z odciążeniem przodostopia (8 st.). Stosowany
po zabiegach chirurgicznych haluksów, przy zastojach żylnych
w obrębie stóp. Może być stosowany na lewą i prawą nogę.

Poduszka ortopedyczna bambusowa
Poduszka ortopedyczna bambusowa Image

Poduszka ortopedyczna Bamboo Dream stosowana jest do zapobiegania, łagodzenia przebiegu schorzeń oraz łagodzenia lub Poduszka zalecana jest również dla osób chrapiących oraz mających problemy z bezsennością. Dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu poprzez podparcie głowy, szyi i ramion. Pomaga złagodzić ból kręgosłupa, szyi oraz ramion poprzez zmniejszenie punktów nacisku. Dzięki termoformującej piance idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Innowacyjna pianka z dodatkiem aktywnego węgla bambusowego wspomaga krążenie krwi, redukuje stres i napięcie mięśni. Zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu. Innowacyjna miękka, oddychająca poszewka z naturalnym włóknem bambusowym posiada suwak, dzięki czemu utrzymanie poduszki w należytym stanie higienicznym nie stanowi problemu.kompensowania skutków urazów kręgosłupa szyjnego poprzez zapewnienie jego prawidłowego ułożenia w czasie snu.

Wymiary: 50x30x10cm
Pokrowiec: Dżersej z naturalnym włóknem bambusowym. Kolor Ecru
Pianka: Termoformująca z „pamięcią kształtu” z dodatkiem aktywnego węgla bambusowego

Poduszka ortopedyczna
Poduszka ortopedyczna Image

Poduszka SoftSleep wykonana jest z wysokiej gęstości lepkosprężystej pianki poliuretanowej ze struktur otwartych komórek zwanych „Slow Foam” lub „Memory Foam”. Materiał, z którego wykonana jest poduszka ma unikalne właściwości: reaguje na zmianę temperatury, pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się idealnie do kształtu szyi i głowy poprzez odpowiednie uformowanie się, redukuje nacisk ciała na poduszkę. Pomaga usunąć bóle głowy, szyi, kręgosłupa, pozwala zmniejszyć problemy związane ze stresem i ma wpływ na zmniejszenie bezsenności. Znacznie polepsza jakość snu. Poszewka na poduszkę jest specjalnie zaprojektowana jako osłonka pianki. Pomaga nie tylko dobrze rozprowadzić ciepło, ale także spełnia funkcję higieniczną. Materiał na poszewkę jest zabezpieczony przeciwko grzybom i bakteriom.

Poduszka dostępna w dwóch wersjach:
Standard
Contour
Soft sleep M – 50*30*7 cm
Soft sleep L – 56*35*10 cm
Soft sleep Contour L – 54*32*6 cm
Soft sleep Contour M – 50*30*9 cm
Gęstość panki poduszki 55

Orteza kolana
Orteza kolana Image

Profilaktyka urazów. Ochrona w trakcie aktywności rekeacyjnej i sportowej. Drobne urazy i przeciążenia.

Zastosowanie
Profilaktyka urazów i przeciążeń
Ból oraz wysięk wewnątrzstawowy o charakterze przeciążeniowym
Niestabilność stawu w następstwie lekkiego i średniego uszkodzenia więzadeł
Zwichnięcia i urazy rzepki
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Urazy i uszkodzenia łąkotek

Działanie
W stopniu średnim stabilizuje bocznie staw kolanowy oraz odciąża staw rzepkowo-udowy.
Umożliwia unieruchomienie stawu lub ograniczenie jego zakresu ruchu.

Właściwości
Szyny boczne posiada ją możliwość łatwego demontażu w celu konserwacji ortezy lub zmiany kąta w przegubach z regulacją. (1R/30°)
Boczne szyny stabilizujące występują w wersji z dwuosiowym przegubem bez regulacji (2) lub z możliwości ą regulacji zgięcia i wyprostu co 30° (1R/30°).
Pelota wokół rzepki w wersji półotwartej i zamkniętej dodatkowo stabilizuje i odciąża staw rzepkowo -udowy .
Otwarty dół podkolanowy zwiększa komfort stosowania.

Rozmiar S M L XL XXL
Obwód uda 10 cm nad rzepką S:34-38 M:38-45 L:45-52 XL:52-60 XXL:60-67
Odwód łydki 10 cm pod rzepką S:29-31 M:31-35 L:35-39 XL:39-43 XXL:43-48

Orteza rzepki
Orteza rzepki Image

Profilaktyka urazów. Ochrona w trakcie aktywności rekeacyjnej i sportowej. Drobne urazy i przeciążenia.
Zastosowanie
Pourazowa niestabilność stawu rzepkowo-udowego
Nawykowe zwichnięcia rzepki
Ból w stawie rzepkowo-udowym
Chondromalacja rzepki
Profilaktyka urazu

Działanie
Stabilizuje i odciąża staw rzepkowo-udowy.

Właściwości
Pelota stabilizująca rzepkę wykonana z gumy w kształacie litery U.
Otwarty dół podkolanowy ortezy nie ogranicza zakresu ruchu zgięcia w stawie.
Miękkie taśmy zapewniają indywidualne dopasowanie oraz regulację kompresji.

Rozmiar S M L XL XXL
Obwód przez staw kolanowy w cm S:28-32 M:32-36 L:36-40 XL:40-44 XXL:44-48

Kamizelka barku
Kamizelka barku Image

Kamizelka stawu barkowego B-01
wykonana jest z oddychającej pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną poliamidową
ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy i przedramię blisko tułowia
umożliwia precyzyjnie ustawienie pozycji zabezpieczonej kończyny
stosowana po przebytych operacjach, w przypadku niedowładu, złamań, przesileń ścięgien i więzadeł, leczenia i doleczania urazów stawu ramiennego, obręczy barkowej oraz stawu łokciowego, chorób zapalnych i chorób zwyrodnieniowych stawu ramiennego
stosowana jest w przypadku kontuzji obojczyka i ramienia, unieruchamia również staw łokciowy
zalecana przy urazach okolicy obręczy barkowej wymagających odciążenia lub unieruchomienia, jak również podczas unieruchomienia i zabezpieczenia pooperacyjnego obręczy barkowej
wykonana w sposób umożliwiający stabilizację zarówno prawego jak i lewego ramienia
Dostępne rozmiary (obwód klatki piersiowej):
S 60 -70; M 70 – 80; L 80 – 90; XL 90 – 105; XXL 105 -120; XXXL 120-135

Temblak ramieniowy II
Temblak ramieniowy II Image

Temblak kończyny górnej T-01
Temblak wykonany jest z siatkowej tkaniny, która zapewnia cyrkulację powietrza.
Jego zadaniem jest częściowe unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny.
Polecany przy konieczności podtrzymania i unieruchomienia kończyny górnej po zdjęciu
opatrunku gipsowego oraz jako opatrunek doraźny w przypadku złamania kości
przedramienia lub zwichnięcia stawu.

Dostępne rozmiary (długość przedramienia od łokcia do końca małego palca):
S 22 -25; M 25 – 30; L 30 – 36; XL 36 – 42

Stabilizator regulowany
Stabilizator regulowany Image

Stabilizator stawu kolanowego z szynami dwuosiowymi z regulacją kąta Air-FleX K-27
wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces oddychania skóry
wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny z regulacją kąta zgięcia i wyprostu (klinowy system regulacji zapewniający minimalne rozmiary szyny)
zapewnia komfort termiczny i właściwe odprowadzenie wilgoci.
zapewnia najwyższy stopień stabilizacji w przypadkach przyśrodkowych i bocznych niestabilności kolana oraz urazów więzadeł krzyżowych (przedniego ACL lub tylnego PCL), połączonych z niestabilnością
chroni przed przeprostem
eliminuje bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami, zapewniając odciążenie i stabilizację stawu kolanowego
Dostępne rozmiary (obwód wokół rzepki w pozycji stojącej):
S 32,0-35,0; M 35,0-38,0;L 38,0-41,0; XL 41,0-46,0; XXL 46,0-51,

Stabilizator kolana
Stabilizator kolana Image

Stabilizator stawu kolanowego z szynami dwuosiowymi z regulacją kąta Air-FleX K-23
wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces cyrkulacji powietrza
wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny z regulacją kąta zgięcia i wyprostu (klinowy system regulacji zapewniający minimalne rozmiary szyny)
zapewnia komfort termiczny i właściwe odprowadzenie wilgoci.
zapewnia najwyższy stopień stabilizacji w przypadkach przyśrodkowych i bocznych niestabilności kolana oraz urazów więzadeł krzyżowych (przedniego ACL lub tylnego PCL), połączonych z niestabilnością
chroni przed przeprostem
eliminuje bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami, zapewniając odciążenie i stabilizację stawu kolanowego
Dostępne rozmiary (obwód wokół rzepki w pozycji stojącej):
S 32,0-35,0; M 35,0-38,0; L 38,0-41,0; XLXXL 46,0-51,0

Orteza na przedramię
Orteza na przedramię Image

Carpal – gotowa do użytku szyna, do pooperacyjnego i/lub pourazowego unieruchamiania nadgarstka oraz dłoni. Wyrób idealny także do wczesnej mobilizacji funkcjonalnej.
Dobra stabilizacja
Bezpieczne unieruchomienie
Otwarta konstrukcja wyrobu
Przeznaczenie
Wyrób medyczny, Actimove Carpal unieruchamia dłoń i staw nadgarstkowy w funkcjonalnej pozycji. Szyna, dzięki otwartej konstrukcji nie kumuluje niechcianego ciepła. Co więcej, stabilność podparcia i łatwość użycia zwiększa tolerancję pacjenta na unieruchomienie.

Wskazania
Ostre stany bólowe nadgarstka, zerwania ścięgien, choroby degeneracyjne stawu, poważne skręcenia stawu, terapia w fazie rehabilitacji po złamaniach i przemieszczeniach kości, unieruchomienie stawu nadgarstkowego oraz dłoni po zabiegach chirurgicznych, zespół kanału nadgarstka. Złamania i pęknięcia kości ręki oraz dalszej nasady kości przedramienia, Porażenia i niedowłady wiotkie oraz spastyczne, Choroba zwyrodnieniowa stawów , Przykurcz Dupuytrena, RZS

Rozmiar Obwód nadgarstka
S prawa lub lewa 13-17 cm
M prawa lub lewa 17-21 cm
L prawa lub lewa 21-30 cm

Orteza łokcia
Orteza łokcia Image

Actimove EpiMotion jest ortezą łokcia wykonaną w technologii 3D dla utrzymania optymalnej kompresji, stabilności i wysokiej jakości. Uszyta z wysoce elastycznego przepuszczającego powietrze, długo utrzymującego komfort, miękkiego materiału LATEX-FREE FROMULA. Dwie anatomiczne peloty silikonowe delikatnie masują okolice łokcia oraz uśmierzają ból, a także stabilizują staw łokciowy. Specjalnie zaprojektowana opaska górna i dolna utrzymuje ortezę w odpowiednim miejscu jednocześnie nie uciskając.

WSKAZANA
zapalenie kłykcia łokciowego ( łokieć tenisisty, łokieć golfisty)
zmiany zwyrodnieniowe stawu łokciowego
artretyzm i osteoporoza
zalecana w procesie doleczania po operacji łokcia
Rozmiar S M L XL
Obwód poniżej stawu łokciowego S:21-23 cm M:23-25 cm L:25-27 cm XL:27-29 cm

Orteza ręki
Orteza ręki Image

Actimove Manus Forte to orteza stabilizująca nadgarstek, wykonana z materiału oddychającego. Stabilizator indywidualnie dopasowuje się poprzez aluminiową stalkę oraz dwie fiszbiny z tworzywa sztucznego, a także posiada trzy pasy powodujące ścisłe przyleganie ortezy do anatomii ręki. Konstrukcja ortezy umożliwia samodzielne jej założenie zdrową ręką.

Dostępna również Actimove Manus Forte Plus – z ujęciem kciuka
WSKAZANIA
unieruchomienie przy skręceniach
zwyrodnienie stawu nadgarstkowego
syndrom cieśli nadgarstka
zapalenie pochewki ścięgna
reumatoidalne zapalenie stawów
opadanie porażenne dłoni
doleczenie i rehabilitacja po zdjęciu opatrunku gipsowego
Rozmiar Obwód nadgarstka
S/M prawa lub lewa 14-19 cm
L/XL prawa lub lewa 19-23 cm

Orteza elastyczna stopy
Orteza elastyczna stopy Image

Actimove TaloMotion jest specjalnie zaprojektowaną ortezą stawu skokowego o anatomicznym kształcie, służącą do stabilizacji i utrzymania odpowiedniego ucisku kostki.
Materiał wykonany w technologii 3D zapewnia przepuszczanie powietrza, elastyczność oraz długotrwały komfort podczas użytkowania. Dzianina uciskowa i wkładki silikonowe powodują efekt masażu poprawiając w ten sposób przepływ krwi, likwidując obrzęki i krwiaki.

WSKAZANIA
niestabilność stawu skokowego
skręcenia, zwichnięcia, naderwanie więzadeł stawu skokowego
obrzęki i krwiaki
zwyrodnienia stawu skokowego
pooperacyjne, pourazowe stawy zapalne
Rozmiar lewa i prawa S M L XL
Obwód nad kostką S:19-21 cm M:21-23 cm L:23-25 cm XL:25-27 cm

But pooperacyjny - osłona gipsu
But pooperacyjny - osłona gipsu Image
  • but wykonany z oddychającego materiału syntetycznego,
    otwarta konstrukcja przedniej części buta pozwala na proste zakładanie a także zapewnia dopływ powietrza do stopy,
  • sztywny zapiętek, prawidłowo utrzymuje stopę w pozycji,
  • zapinany jest na 2 rzepy,
  • do pasków dołączone są przedłużki z części chwytnej rzepa by móc dopasować tęgość buta i zapięcie do indywidualnych potrzeb użytkownika,
  • but może być stosowany zarówno na lewą jak i prawą nogę,
  • podeszwa antypoślizgowa zapewnia stabilną przyczepność do podłoża

Zastosowanie

Po zabiegach chirurgicznych, jako osłona gipsu i innych opatrunków, obrzęki różnego pochodzenia kiedy pacjent nie może użytkować normalnego obuwia.

Długość wkładki (cm) XS-23,5  S-24,6 M-26,0 L-27,8 XL-29,8

AKCESORIA PRZECIWODLEŻYNOWE
Materac przeciwodleżynowy
Materac przeciwodleżynowy Image

Pneumatyczny materac zmiennociśnieniowy z kompresorem. Działanie profilaktyczne, delikatnie masuje tkanki. Mały kompresor oraz cicha i bezawaryjna praca pompy. Wspomaga osobę przebywającą długotrwale w pozycji leżącej. Dostępny w kolorze beżowym.

Materac:
maks. obciążenie 130 kg
długość 200 cm
szerokość 90 cm
wysokość 6 cm

Kompresor:
waga 1,1 kg
długość 27,5 cm
szerokość 10 cm
wysokość 10 cm
napięcie ~220V/50Hz
cykl 12 min

Materac podkładowy
Materac podkładowy Image

Materac podkładowy BioFloteTM 100
• zapewnia użytkownikowi doskonałe wsparcie i komfort.
• wspomaga profilaktykę i leczenie odleżyn stopnia I.
• otwarta struktura profilu materaca umożliwia swobodne krążenie powietrza, rozprasza ciepło i wilgoć na skórze pacjenta
• materac wykonany z nietoksycznej i antyalergicznej pianki poliuretanowej
• medyczny profil materaca zapewnia równomierny rozkład ciężaru ciała redukując nacisk i siły tnące
• pokrowiec bawełniany
• dostępny w różnych wysokościach: 3, 5, 8, 10 cm

Poduszka przeciwodleżynowa jeż
Poduszka przeciwodleżynowa jeż Image

• wyjmowany środek pozwala na całkowite zniwelowanie nacisku okolic kości ogonowej
• profilowana poduszka zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a wypustki przy każdym ruchu delikatnie masują powierzchnię skóry pobudzając krążenie.
• eliminuje ból i dyskomfort podczas długotrwałej pozycji siedzącej
• wymiary (wys. x głęb. x szer.): 9 x 40,5 x 44 cm

Kr. przeciwodleż.
Kr. przeciwodleż. Image

Krążki przeciwodleżynowe powinny być stosowane głównie profilaktycznie zapobiegając powstawaniu odleżyn oraz przy ich leczeniu.
Otwór w środku krążka zapewnia stały dostęp powietrza do zagrożonej odleżynami powierzchni skóry.
Większe rozmiary krążków są stosowane w celu odciążenia kości ogonowej pacjenta.

NAZWA ARTYKUŁU ROZMIAR WIELKOŚĆ OTWORU POKROWIEC
Krążek przeciwodleżynowy Ø 15 x 5 cm Ø 7 cm Frotte
Krążek przeciwodleżynowy Ø 20 x 6 cm Ø 10 cm Frotte
Krążek przeciwodleżynowy Ø 25 x 7 cm Ø 12 cm Frotte
Krążek przeciwodleżynowy Ø 40 x 5 cm Ø 15 cm Frotte
Krążek przeciwodleżynowy Ø 40 x 8 cm Ø 15 cm Frotte

Podkładka pod piętę
Podkładka pod piętę Image

Podkładka ochronna pod pietę̨ zabezpiecza stopę̨ przed otarciami w okolicy pięt i kostek

wspomaga profilaktykę̨ przeciwodleżynową̨

zapewnia swobodną cyrkulację powietrza

wykonana z nietoksycznej i antyalergicznej pianki poliuretanowej

zapinana na rzepy

wymiary: 16 x 19cm

Podkładka pod głowę
Podkładka pod głowę Image

Podkładka pod głowę̨:

wygodnie stabilizuje głowę̨

wykonana z nietoksycznej i antyalergicznej pianki poliuretanowej

zapobiega przed otarciami okolicy potylicznej wymiary:

PP-5/S 11 x 13 x 6 cm

PP-5/M 18 x 16 x 9 cm

PP-5/L 23 x 21 x 10 cm

Prześcieradła nieprzemakalne
Prześcieradła nieprzemakalne Image

Prześcieradła nieprzemakalne z funkcją paroprzepuszczalności PNSA są niezbędne w celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem, znajdują również zastosowanie jako ochrona higieniczna. Stosowane są przy pacjentach nie trzymających płynów fizjologicznych, unieruchomionych, którzy dłuższy czas spędzają w łóżku.

Doskonale sprawdzają się w domu jako ochrona materaca dla dzieci i dorosłych, jak również w placówkach służby zdrowia, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, pensjonatach, hotelach, sanatoriach itp.

Tkanina PNSA jest trudnopalna, przyjemna dla skóry i nie powodująca alergii oraz uczuleń. Rozmiar 90 cm x 200 cm, wykonane z frotte+pcv lub frotte+membrana

Podkłady wielorazowe
Podkłady wielorazowe Image

Podkłady nieprzemakalne z funkcją paroprzepuszczalności PNSA/PNSK są niezbędne w celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem, znajdują również zastosowanie jako ochrona higieniczna. Stosowane są przy pacjentach nie trzymających płynów fizjologicznych, unieruchomionych, którzy dłuższy czas spędzają w łóżku.

Doskonale sprawdzają się w domu jako ochrona materaca dla dzieci i dorosłych, jak również w placówkach służby zdrowia, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, pensjonatach, hotelach, sanatoriach itp.

Tkanina PNSA/PNSK jest trudnopalna, przyjemna dla skóry i nie powodująca alergii oraz uczuleń.

Rozmiar: 70 cm x 100 cm

Materiał: frotte + pcv lub frotte + membrana

 

AKCESORIA TOALETOWE
Ławeczka wannowa
Ławeczka wannowa Image

Ławeczka wawannowa z dodatkowym uchwytem. Ułatwia osobie niepełnosprawnej korzystanie z wanny. Regulowana na szerokość.

Szerokość/głębokość/wysokość 70,5 cm/32 cm/18 cm
Siedzisko 40,5-65 cm
Waga 2,7 kg
Max obciążenie 120 kg

Nasadka toaletowa
Nasadka toaletowa Image

Nasadka zdejmowana i zakładana na toaletę w dowolnym momencie, bez konieczności stałego jej przytwierdzania. Daje komfort i swobodę użytkowania toalety dla wszystkich domowników.

Nasadka toaletowa o anatomicznym kształcie
i grubości 6 cm oraz 10 cm gwarantuje wygodną pozycję,
a antypoślizgowe, gumowe podkładki stabilizują siedzisko.

Dostępna również wersja bez przykrycia

Stołki prysznicowe
Stołki prysznicowe Image

Szeroka gama stołków prysznicowych. Praktyczne i estetyczne, umożliwiające komfortową pielęgnację pacjenta.

Wózek toaletowo-prysznicowy
Wózek toaletowo-prysznicowy Image

Wózek prysznicowo-toaletowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem. Wyposażony w podłokietniki oraz podnóżki odchylane ułatwiające wsiadanie do wózka. W standardzie wyposażone w tylne małe koła.

Wózek na małych kołach
Całkowita wysokość 90-97 cm
Szerokość siedziska między podłokietnikami 48 cm
Szerokość całkowita 57 cm
Głębokość siedziska 42 cm
Głębokość siedziska z podnóżkami 86 cm
Długość całkowita z podnóżkami 80 cm
Długość całkowita bez podnóżków 52 cm
Wysokość ( prześwit pod siedziskiem) 50 – 55 cm
Waga wózka 15,9 kg
Max obciążenie 130 kg

Wózek toaletowo prysznicowy: dostępny z wyposażeniem w tylne duże koła

Wózek na dużych kołach 24″
Całkowita wysokość 90-97 cm
Szerokość siedziska między podłokietnikami 48 cm
Głębokość siedziska z podnóżkami 86 cm
Długość całkowita z kołami i podnóżkami 110 cm
Długość całkowita z kołami i bez podnóżków 82 cm
Wysokość do siedziska 44,5 cm
Waga wózka (bez dużych kół) 15,9 kg
Max obciążenie 130 kg

Kaczka damska/męska
Kaczka damska/męska Image

przeznaczona dla kobiet/mężczyzn do załatwiania potrzeby fizjologicznej bez wstawania z łóżka
• posiada specjalnie wyprofilowany otwór
• wykonana z polietylenu
• łatwa w utrzymaniu w czystości
• może być sterylizowana w autoklawie
• pojemność: 700/1000 ml

Basen sanitarny
Basen sanitarny Image

przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci do załatwiania potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej
• wyposażony w wygodny uchwyt i szczelną przykrywkę, która zapobiega wylewaniu się cieczy
• wykonany z polipropylenu
• łatwy w utrzymaniu w czystości
• może być sterylizowany w autoklawie
• wymiary: 335 x 245 mm

PIELUCHOMAJTKI
Pieluchomajtki
Pieluchomajtki Image

Pieluchomajtki Seni i Moli. Wszystkie rozmiary i typy. W ofercie także podkłady anatomiczne.

Kosmetyki pielęgnacyjne Seni
Kosmetyki pielęgnacyjne Seni Image

Kosmetyki Seni Care
Preparaty Seni Care dzięki specjalnie dobranej recepturze zapewniają doskonałe działanie na wymagającej szczególnej pielęgnacji skórze. Świetnie sprawdzają się w profilaktyce przeciwodleżynowej i przy nietrzymaniu moczu. Wszystkie kosmetyki linii Seni Care posiadają optymalne dla skóry, lekko kwaśne pH. Wzmacniają warstwę ochronną skóry oraz chronią przed czynnikami drażniącymi. Wśród preparatów takich jak pianki myjące, emulsje nawilżające czy olejki pielęgnacyjne znajdują się kremy z mocznikiem przeciw odparzeniom, które są niezbędne w przypadku osób korzystających z wyrobów chłonnych.

Rękawice ochronne lateksowe/nitrylowe
Rękawice ochronne lateksowe/nitrylowe Image

Niejałowe rękawice zabiegowe wykonane z lateksu kauczuku naturalnego lub nitrylu (bez zawartości lateksu)
Przeznaczone są do wykonywania zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych, prowadzenia badań medycznych, jak również obchodzenia się z materiałem skażonym lub zanieczyszczonym. Charakteryzują się dużą elastycznością oraz wytrzymałością mechaniczną, stanowią skuteczną barierę ochronną.

Cechy produktu:
Pudrowane naturalną skrobią kukurydzianą, co ułatwia ich zakładanie.

Gładka powierzchnia rękawic pozwala na pełną wrażliwość dotykową.

Uniwersalny kształt pasujący na obie dłonie.

Rękawice dostępne również w wersjach niepudrowanej.

Opakowanie: 100szt
Rozmiary: MS, S, M, L, XL

DLA DZIECI
Poduszka Frejki
Poduszka Frejki Image

Dostępne rozmiary: 16, 18, 20, 22, 24

Szelki Pavlika
Szelki Pavlika Image

Dostępne rozmiary:

S – obwód pasa od 35 cm do 40 cm

M – obwód pasa od 39 cm do 44 cm

L – obwód pasa od od 43 cm do 48 cm

Pieluszki bubibaby
Pieluszki bubibaby Image

Pieluszka ortopedyczna Pikowana w ROMBY z 4 Rzepami

Zalety zapięcia na 4 rzepy:

Stabilność. Rzepy spinają się na boku, co daje mocne, stabilne zapięcie i powoduje, że rzep nie haczy o ubranko dziecka.

Możliwość przycięcia. Rzep można przyciąć według własnych potrzeb, jeśli np. dziecko jest szczuplejsze. Lepiej możemy dopasować pieluszkę do obwodu dziecka.

Rozmiary: XS 16×36 cm +/- 1cm

S 18×36 cm +/- 1cm

M 20×38 cm +/- 1cm

Rozmiarowo jest taka sama jak pieluszka niepikowana, ale została wzmocniona przeszyciami w ROMBY II stopień sztywności, dzięki temu nie ulega tak silnemu „zgnieceniu” przez nóżki dziecka i mocniej odwodzi bioderka.

Ten model najczęściej kupowany jest dla dzieci w przedziale wiekowym 1-3 miesiąca o przeciętnej budowie ciała.

Materiał: Jest wykonana z 8-10 warstw flaneli w zależności od rozmiaru.

Rzep: zapięcie na 4 rzepy.
Każdy rzep 15cm (+/-1cm).Â
Rzepy można przyciąć uzyskując odpowiedni obwód w pasie.

Pileuszka VIP
Pileuszka VIP Image

Pieluszka korekcyjna VIP

Łączy ona zalety wszystkich innych poduszek korekcyjnych.

Główną jej cechą jest rodzaj zapięcia tzw. VIP.
Pieluszka VIP ma jeden długi rzep w górnej części, który wychodzi poza brzegi pieluszki, dając stabilność zapięcia na boku. Rzep nie haczy ubranek dziecka.
Rzepy obszyte są miękką flanelką, co zwiększa jej estetyczność i powoduje, że sztywny z natury rzep jest milszy i delikatniejszy dla dziecka.

Sztywność: ROMB, SKOS.

Materiał: flanela, 8-12 warstw, w zależności od rozmiaru

Stabilizator kolana
Stabilizator kolana Image

Otwarty usztywniacz na kolano zapobiega i leczy urazy takie jak naciągnięcia mięśni i naderwania ścięgna.

Otwór na kolano zapewnia dobrą stabilizację i kompresję rzepki.

Pomocny również przy uprawianiu różnych sportów.

SERIA NEXUS jest wykonana z neoprenu i pomaga w zapobieganiu i leczeniu urazów takich jak naciągnięcia mięśni i naderwania ścięgien.

Główną cechą wyrobów neoprenowych jest wsparcie urazów poprzez kompresję, która wynika z unikalnej elastyczności we wszystkich kierunkach przy jednoczesnej dużej trwałości na rozciągnięcie.

Ocieplanie tkanek wynika ze świetnej izolacji termicznej neoprenu gdzie wypromieniowywane przez ciało ciepło jest zatrzymywane w okrytych tkankach i wykorzystywane do stymulacji lepszego ukrwienia tkanek co powoduje szybszą rekonwalescencję.

Rozmiar uniwersalny dziecięcy.

Usztywniacz na kostkę
Usztywniacz na kostkę Image

Zabezpiecza staw przed urazami, zmniejsza ryzyko kontuzji.

Zapewnia kompresję skręconego stawu.
SERIA NEXUS jest wykonany z neoprenu i pomaga w zapobieganiu i leczeniu urazów takich jak naciągnięcia mięśni i naderwania ścięgien.

Główną cechą wyrobów neoprenowych jest wsparcie urazów poprzez kompresję, która wynika z unikalnej elastyczności we wszystkich kierunkach przy jednoczesnej dużej trwałości na rozciągnięcie.

Ocieplanie tkanek wynika ze świetnej izolacji termicznej neoprenu gdzie wypromieniowywane przez ciało ciepło jest zatrzymywane w okrytych tkankach i wykorzystywane do stymulacji lepszego ukrwienia tkanek co powoduje szybszą rekonwalescencję.

Rozmiar uniwersalny dziecięcy.

Stabilizator nadgarstka
Stabilizator nadgarstka Image

Stabilizator wykonany jest z neoprenu z bawełnianą wyściółką (frotte). Jest to mieszanka dobrze absorbująca wilgoć.

Zapobiega zawilgoceniu skóry i zapewnia doskonały komfort oraz zapobiega ześlizgiwaniu się.

Stosowany w skręceniu nadgarstka, zapaleniu ścięgien, zapaleniu błony maziowej, stanach będących następstwami urazów, po zabiegach ortopedycznych i chirurgicznych oraz w innych sytuacjach wymagających mocnego unieruchomienia nadgarstka.

Strona prawa lub lewa.

KOMPRESJOTERAPIA
Rajstopy uciskowe
Rajstopy uciskowe Image

Producent Pani Teresa. Wszystkie klasy uciskowe, w sprzedaży także pończochy, podkolanówki a także inne produkty Pani Teresy z zakresu kompresoterapii.

Pończochy uciskowe
Pończochy uciskowe Image

W sprzedaży także rajstopy i podkolanówki Veery. Wszystkie rozmiary, damskie i męskie, różne klasy ucisku.

SKARPETKI BEZUCISKOWE I WKŁADKI
Skarpetki bezuciskowe
Skarpetki bezuciskowe Image

Skarpety zdrowotne bezuciskowe Deomed, idealnie przylegają do nóg, nie blokując przepływu krwi. Dzięki domieszce nowoczesnych włókien Lycra skarpetki bezuciskowe otulają całą stopę dając poczucie komfortu nawet dla opuchniętych nóg. Bezszwowe łączenie nad palcami gwarantuje wygodę nawet osobą o bardzo wrażliwych stopach.

Specjalna tkanina (Sanitized) z apreturą antybakteryjną oraz antygrzybiczną hamuje rozwój mikrobów na skarpetkach i zapobiega powstawaniu przykrego zapachu podczas noszenia. Do produkcji skarpetek zdrowotnych używana jest czysta bawełna najwyższej jakości.

Skład:
bawełna 78%, poliamid 19%, Lycra 3%, apretura Sanitized

Idealne dla diabetyków

Wkładki, podpiętki do butów
Wkładki, podpiętki do butów Image

Producent: Corbby

Wkładki skórzane i żelowe.

Na różne schorzenia, m.in.: płaskostopie podłużne i poprzeczne, haluksy, z pelotą

 

INNE
Kubeczki do pojenia
Kubeczki do pojenia Image

przeznaczony do spożywania płynów
• wyposażony w wygodny uchwyt lub wersja bez uchwytu
• szczelna przykrywka z pojnikiem oraz druga przykrywka z funkcją podstawki
• wykonany z połączenia polipropylenu i poliwęglanu
• bardzo wygodny w użytkowaniu
• może być sterylizowany na zimno (np. etanolem)
• pojemność: 300 ml (podziałka w ml)

Ciśnieniomierz naramienny
Ciśnieniomierz naramienny Image

-pamięć 99 pomiarów
-średnia z 3 ostatnich pomiarów
-wyjątkowo cichy i łatwy w obsłudze
-automatyczny wyłącznik
-wskaźnik nadciśnienia
-wskaźnik nieregularności tętna (arytmia)
-pomiar jednym przyciskiem
-mankiet CHU304 22-32 cm, CHU305 22-42 cm

DANE TECHNICZNE:

-Metoda pomiaru: system oscylometryczny
-Ekran: cyfrowy wyświetlacz
-Zakres pomiaru: ciśnienie 0-300 mmHg, tętno: 40-180 uderzeń/min.
-Dokładność: ciśnienie +/- 3 mmHg, tetno +/-5%
-Wymiary zewnętrzne: 138mm x 54mm x 95mm
-Waga: 207g bez baterii

Gwarancja 5 lat.

Termometr na podczerwień
Termometr na podczerwień Image

OPIS OGÓLNY:
Nowoczesny termometr MEDYCZNY na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia z funkcją pomiaru pulsu.
Precyzyjny i łatwy w obsłudze – pomiar trwa tylko 1 sekundę!

Termometr cyfrowy to nowoczesne urządzenie, w którym zastosowano technologię pomiaru na podczerwień. Termometr charakteryzuje się wysoką dokładnością. Dokładność ta została potwierdzona badaniami klinicznymi. Wykonanie dokładnego pomiaru temperatury trwa zaledwie 1 sekundę. Ergonomiczny wyświetlacz LCD zapewnia łatwy odczyt wyniku.
Podstawowe funkcje termometru:
Pomiar w ciągu 1 sekundy,
Pomiar temperatury na czole lub w uchu,
Funkcja alarmu gorączki,
Pomiar i wyświetlanie temperatury pokojowej,
Pamięć 30 pomiarów,
Mówi po Polsku,
Wbudowana latarka LED,
Energooszczędność,
Podświetlenie ekranu LCD,
Celsjusz i Fahrenheit (ºC/ºF),
Zegarek i kalendarz.

Dodatkowe funkcje termometru:
Pomiar i wyświetlenie pulsu – termometr dokonuje pomiaru w zakresie 40-140 uderzeń serca na minutę. Jest to absolutna nowość w tego typu urządzeniach. Posiadając 1 niewielkie urządzenie jesteś w stanie bardziej kontrolować stan swojego zdrowia jak i Twoich najbliższych.

Termometr MISURE 3w1
Termometr MISURE 3w1 Image

OPIS OGÓLNY:
Nowoczesny termometr MEDYCZNY na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia.
Precyzyjny i łatwy w obsłudze – pomiar trwa tylko 1 sekundę!

Termometr cyfrowy to nowoczesne urządzenie, w którym zastosowano technologię pomiaru na podczerwień. Termometr charakteryzuje się wysoką dokładnością. Dokładność ta została potwierdzona badaniami klinicznymi. Wykonanie dokładnego pomiaru temperatury trwa zaledwie 1 sekundę. Ergonomiczny wyświetlacz LCD zapewnia łatwy odczyt wyniku.
Podstawowe funkcje termometru:
Pomiar w ciągu 1 sekundy,
Pomiar temperatury na czole lub w uchu,
Funkcja alarmu gorączki,
Pomiar temperatury otoczenia,
Pamięć 12 pomiarów,
Energooszczędność,
Celsjusz i Fahrenheit (ºC/ºF),

Termometr ekspresowy
Termometr ekspresowy Image

Opis produktu
Czas trwania pomiaru ok. 10 sek
Elastyczna końcówka pomiarowa
Kontaktowa technika pomiaru
Alarm informujący o podwyższonej temperaturze: sygnał ostrzegawczy przy temp. powyżej 37,8°C
Wyświetlanie temperatury w °C
Wodoszczelna końcówka i wyświetlacz
Nie zawiera rtęci ani szkła
Nadaje się do dezynfekcji
1 miejsce w pamięci
Automatyczne wyłączanie
Sygnał dźwiękowy po zakończeniu pomiaru
Produkt medyczny
Z etui
W zestawie 1 bateria 1,55 V LR41
Gwarancja 3 lata

Inhalator
Inhalator Image

Inhalator pneumatyczny tłokowy Bremed BD5002 przeznaczony jest do podawania leków metodą wziewną. Pracuje bardzo cicho i ma nowoczesny kształt. Posiada wbudowaną sprężarkę tłokową – praca przerywana (po godzinie pracy – przerwa 30 minut.) Inhalator przeznaczony jest do użytku domowego i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.
Dane techniczne:
przepływ powietrza: 9-10 l/min
max. ciśnienie: 2,3 bar
ciśnienie robocze: 0,9-1,0 bar
poziom hałasu: 55 dB
wydajność nebulizacji: ok. 0,5 ml/min
wielkość cząsteczek aerozolu: 1-8 mikrometrów
pojemność nebulizatora: max. 6 ml
zasilanie: 230V, 50Hz
pobór mocy: 110W
wymiary: 28,0 x 18,5 x 11,0 cm
waga: 2,2 kg
Wyposażenie:
inhalator BREMED BD 5002
maseczka dla dorosłych
maseczka dla dzieci
nebulizator
przewód powietrza
ustnik
zestaw 5 filtrów powietrza
Gwarancja: 24 miesiące

WÓZKI INWALIDZKIE
New Classic Image
New Classic
Standardowy wózek inwalidzki ze stali chromowo-molibdenowej na ramie krzyżakowej. Posiada odchylane podłokietniki oraz regulowane na długość, odchylane i wyjmowane podnóżki. Tapicerka wykonana jest z materiału niepalnego w kolor... Read More
Marlin Image
Marlin
Standardowy wózek inwalidzki ze stali chromowo-molibdenowej z możliwością szybkiego demontażu kół – szybkozłącze, składany krzyżakowo. Posiada regulowane na wysokość, unoszone oraz wyjmowane podłokietniki, a także odchyl... Read More
Classic Comfort Image
Classic Comfort
Wózek składany krzyżakowo z możliwością odchylenia oparcia do 90 stopni. Posiada zdejmowane podnóżki z wyściełanym podparciem łydek, z regulacją kąta nachylenia. Boczki wózka są wyjmowane. Wózek przeznaczony dla osób u k... Read More
Line Image
Line
Bardzo lekki, składany wózek wykonany z aluminium, charakteryzujący się ergonomiczną konstrukcją oparcia, które pozwala na pełne wykorzystanie głębokości siedziska i sprawia, że tapicerka oparcia zapewnia dodatkowe podparcie ... Read More
Corzino Classic Image
Corzino Classic
Wózek spacerowy przeznaczony dla dzieci z MPD, przepukliną oponowo-rdzeniową, składający się w „parasolkę”, zawierający regulację wysokości podnóżka. Corzino wyposażony jest w standardzie w 5- punktowe pasy zapewniające... Read More
Patron Ben 4 Basic Image
Patron Ben 4 Basic
Wózek spacerowy dla dzieci z MPD, przepukliną oponowo-rdzeniową, składany do przodu. Posiada odchylane oparcie do kąta 90 stopni oraz regulowany na wysokość podnóżek. Zaopatrzony jest w koła „country”, które radzą sobie w... Read More
Patron Dixie Plus Image
Patron Dixie Plus
Dixie jest nowym dziecięcym wózkiem inwalidzkim wyposażony w lekką aluminiową ramę, produkowaną w technologii ALUX. Komfortowe, uniwersalne siedzisko pokryte elegancką, nowoczesną tapicerką zapewnia całkowitą regulację oparc... Read More
Flash Image
Flash
Flash to lekki, składany, kompaktowy wózek przeznaczony do użytku domowego jak i na zewnątrz. W standardzie posiada niezbędne funkcje aby sprostać wymaganiom życia codziennego: składane oparcie, odchylane boczki i podnóżki, reg... Read More
Victory 140 Image
Victory 140
To skuter w dużym rozmiarze, który dzięki potężnym kołom sprawdza się doskonale w trudnych warunkach terenowo-drogowych. Wyjątkowość tego skutera potwierdzają hamulce tarczowe wentylowane, które otrzymają Państwo w standard... Read More
Offcar Venus Image
Offcar Venus
Jest to wózek do aktywnej rehabilitacji przede wszystkim dla osób po urazach rdzenia kręgowego. Venus to aktywny wózek inwalidzki ze sztywną ramą z tytanu, systemem szybkiego odpinania kół tylnych – szybkozłącza, regulacją n... Read More
Offcar Diva Image
Offcar Diva
To najnowszy model aktywnego wózka inwalidzkiego, następca popularnego wózka VEGA. DIVA „SUPERLIGHT” to aluminiowy, składany krzyżakowo wózek inwalidzki, Dzięki licznym regulacją, wózek jest wysoce konfigurowa... Read More
Offcar Children Image
Offcar Children
To podstawowy wózek z kategorii wózków do aktywnej rehabilitacji dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aluminiowy, wykonany jest na krzyżaku, co umożliwia składanie. Wózek zaopatrzony jest w system szybkiego demontażu kół – szyb... Read More
Offcar Funky Image
Offcar Funky
To wózek do aktywnej rehabilitacji. Przeznaczony jest dla osób po urazach rdzenia kręgowego, amputacjach kończyn dolnych i w innych schorzeniach. Jest to typowo sportowy wózek o klasycznej sztywnej konstrukcji ramy i niskiej wadze... Read More
BALKONIKI I PODPÓRKI, KULE, LASKI
Podpórka inw. 3-kołowa Image
Podpórka inw. 3-kołowa
Uniwersalna składana podpórka 3-kołowa wyposażona w ergonomiczne uchwyty hamulce z blokadą kół tylnych.
Podpórka inw. 4-kołowa Image
Podpórka inw. 4-kołowa
Prezentujemy Państwu podpórkę czterokołową Economic. Ta łatwa w prowadzeniu podpórka nadaje się dla osób potrzebujących wsparcia po urazach lub osób starszych. Podpórka jest aluminiowa i składana co bardzo ułatwia jej trans... Read More
Podpórka CLASSIC Image
Podpórka CLASSIC
Informacje ogólne: Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie cho... Read More
Podpórka PRESTIGE Image
Podpórka PRESTIGE
Informacje ogólne: Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie cho... Read More
Podpórka DYNAMIC Image
Podpórka DYNAMIC
Informacje ogólne: Podpórka jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie cho... Read More
DynaWalk Image
DynaWalk
DynaWalk jest przeznaczony do używania przez osoby niepełnosprawne w celu odnowienia i ćwiczenia umiejętności stania oraz chodzenia bez pomocy lub z asystą osób trzecich. Przewidziany został on do używania wyłącznie jako pomoc... Read More
Balkonik inw. sztywny Image
Balkonik inw. sztywny
Balkoniki sztywne stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci. Balkoniki sztywne przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mogą by... Read More
Balkonik inw. kroczący Image
Balkonik inw. kroczący
Balkoniki kroczące stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci. Balkoniki kroczące przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mog?... Read More
Balkonik do wstawania Image
Balkonik do wstawania
Balkoniki ułatwiające wstawanie stanowią sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci. Balkoniki ułatwiające wstawanie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ze schor... Read More
Balkonik z kulką Image
Balkonik z kulką
Balkonik rehabilitacyjny z kółkami. Sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony do poruszania się osób starszych, niepełnosprawnych mających problemy z utrzymaniem równowagi;do asekuracji podczas chodzenia składany, łatwy w ... Read More
Laska inw. aluminiowa Image
Laska inw. aluminiowa
Regulacja długości w standardzie.
Laska inw. czworonóg Image
Laska inw. czworonóg
Ułatwia poruszanie się, posiada 4 punkty podparcia i regulację wysokości.
Laska inw. ozdobna Image
Laska inw. ozdobna
Laska inwalidzka aluminiowa, ozdobna, z regulowaną wysokością.
Kule pachowe Image
Kule pachowe
Lekka aluminiowa konstrukcja. Podwójna regulacja wysokości. Miękka podpórka pachowa. Dostępne w trzech długościach.
Kule łokciowe Image
Kule łokciowe
Aluminiowa kula inwalidzka łokciowa ze stopniową regulacją wysokości.
Nasadki do kul Image
Nasadki do kul
średnica: 19mm, 22mm kolor: czarne, pomarańczowe, szare
AKCESORIA REHABILITACYJNE
Piłka rehabilitacyjna Image
Piłka rehabilitacyjna
Piłka rehabilitacyjna przeznaczona jest do terapii w celu wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji ruchowej,w schorzeniach neurologicznych, a także w korekcji wad postawy. Materi... Read More
Jeżyk Image
Jeżyk
Piłka zalecana do terapii pourazowej dłoni. Kolce w postaci stożkowatych zgrubień na powierzchni piłki pobudzają receptory czuciowe, dlatego ćwiczenie z piłką stanowi doskonałą akupresurę. Piłki służą także do masażu st... Read More
Piłeczki żelowe Image
Piłeczki żelowe
Piłeczka żelowa zalecana do terapii pourazowej dłoni. Doskonale nadaje się do usprawnienia dysfunkcji ręki. Pomaga odbudować masę mięśniową dłoni. Działa również antysteresowo i uspakajająco. Dostępne kolory-twardo... Read More
Półkule sensoryczne Image
Półkule sensoryczne
Półkule sensoryczne z kolcami do rehabilitacji stóp, ćwiczenia równowagi i treningu koordynacji ruchowej. Stożkowe kolce pobudzają zakończenia nerwowe, rozluźniają je i odprężają. Służą do stymulacji czucia głębokiego, ... Read More
Taśmy do ćwiczeń Image
Taśmy do ćwiczeń
Taśma rehabilitacyjna do ćwiczeń. Idealna do rehabilitacji. Dostępna w czterech kolorach określających stopień oporu. 45m/rolka dostępne kolory: czerwony granatowy zielony żółty
Dysk do ćwiczeń Image
Dysk do ćwiczeń
Dysk aktywizuje i wzmacnia mięśnie posturalne kręgosłupa. Pozwala na wszechstronne zastosowanie podczaś ćwiczęń korekcyjnych. Maksymalne obciazenie 100kg. ŚREDNICA 28CM Rozmiar: uniwersalny
Taśma do terapii i sportu Image
Taśma do terapii i sportu
Elastyczna taśma bawełniana do terapii i sportu! elastyczna taśma bawełniana z klejem akrylowym Kinesiology Tape ® jest wodoodporna i wysoce oddychająca testowana laboratoryjnie może być noszona przez kil... Read More
Wałki rehabilitacyjne Image
Wałki rehabilitacyjne
Wałki rehabilitacyjne Wałki rehabilitacyjne wykonane są z pianki poliuretanowej wysokiej jakości, która nie ulega deformacji. Wyposażone w pokrowce z łatwo zmywalnego skóropodobnego materiału. Wałki pomocne są przy zabie... Read More
Drabinka do ćwiczeń Image
Drabinka do ćwiczeń
Przyłóżkowa 4 szczeblowa drabinka rehabilitacyjna, ułatwiająca osobom starszym oraz o obniżonej sprawności fizycznej, podnoszenie się z pozycji leżącej do siedzącej. Drabinka poprzez fluorescencyjne zakończenia szczebelków j... Read More
ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE
Pas stabilizujący Image
Pas stabilizujący
Elastyczny pas Actimove Lumbal zapinany na rzepy w kilki konfiguracjach ( zamiast sznurowania) powoduje dobre dociągnięcie przez co idealnie dopasowuje się do odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. WSKAZANIA różn... Read More
Sznurówka lędźwiowa Image
Sznurówka lędźwiowa
Actimove Lombacare to gorset lędźwiowo-krzyżowy zapewniający odciążenie i stabilizację dolnego docinka kręgosłupa LS. Wszyte fiszbiny, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie, a anatomiczny kształt ułatw... Read More
Gorset krzyżowy Image
Gorset krzyżowy
Actimove Lombacare Motion to gorset lędźwiowo-krzyżowy zapewniający odciążenie i stabilizację dolnego odcinka kręgosłupa LS. Wszyte fiszbiny, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie, a anatomiczny kształt... Read More
Pas brzuszny Image
Pas brzuszny
Pas Actimove Abdominal chroni i stabilizuje odcinek brzuszny. Po operacjach jamy brzusznej umożliwia swobodne poruszanie się i zapobiega pojawianiu się przepukliny pooperacyjnej lub zrostów. Pas wykonany jest z oddychającego materia... Read More
Stabilizator obojczyka Image
Stabilizator obojczyka
System pasów typu „plecakowego” do stabilizacji obojczyka Łatwe zakładanie i regulacja napięcia Gwarantowany wysoki poziom zastosowanej terapii Bardzo wygodny do noszenia na ciele Przeznaczenie Wyr?... Read More
Kołnierz Image
Kołnierz
Actimove Cervical Eco to kołnierz wykonany z gęstej pianki, zapewniający stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki anatomicznemu kształtowi i zapięciom na rzep umożliwia samodzielne dopasowanie i zapięcie przez pacjenta... Read More
Kołnierz Comfort Image
Kołnierz Comfort
Actimove Cervical Comfort to anatomiczny kołnierz typu Florida stabilizujący odcinek szyjny kręgosłupa. Przeznaczony do stosowania zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki zapięciom rzepowym łatwo się go zakłada i zdejmuje, równ... Read More
Orteza na ramię i bark Image
Orteza na ramię i bark
Actimove Sling and Swathe to aparat stawu barkowego z unieruchomieniem, który stabilizuje i uniemożliwia odwodzenie stawu barkowego oraz zewnętrzną i wewnętrzna rotację. System szelkowy równomiernie rozkłada ciężar chorego rami... Read More
Temblak ramieniowy Image
Temblak ramieniowy
Actimove Mitella Eco to temblak ramieniowy wykonany z bawełnianego materiału , z ujęciem kciuka. Dzięki uniwersalnemu dopasowaniu i łatwemu systemowi zakładania nie sprawia trudności w samodzielnym ubieraniu przez pacjenta. ... Read More
Orteza stawu skokowego Image
Orteza stawu skokowego
Uniwersalna orteza Talocast Universal unieruchamiająca stopę i staw skokowy, wykonana z wyprofilowanych pelot z tworzywa sztucznego, wyściełana komfortowym materiałem. Zapewnia bardzo dobrą stabilizację dopasowując się do zmieni... Read More
Orteza stawu skokowego air Image
Orteza stawu skokowego air
Talocast Air to specjalnie zaprojektowana orteza unieruchamiająca staw skokowy z komorami powietrznymi prowadzącymi do większej stabilizacji w poruszaniu. Stabilizator Talocast Air może być stosowany przez długi okres czasu jednocz... Read More
Orteza stawu skokowego airgel Image
Orteza stawu skokowego airgel
Talocast Airgel to wieloczynnościowa orteza stawu skokowego z wyściółką żelowo – powietrzną zapewniająca wysoką stabilizację, masaż, równomierną kompresję, dopasowująca się do zmieniających stanów anatomicznych ko... Read More
Orteza półsztywna Image
Orteza półsztywna
Dynamiczna stabilizacja stawu skokowego w różnych sytuacjach, w tym podczas rehabilitacji po urazach, pooperacyjnie, lub jako dodatkowe zabezpieczenie zapobiegające kontuzjom w sytuacjach życia codziennego. Actimove TaloStep jest lek... Read More
But pooperacyjny Image
But pooperacyjny
But pooperacyjny z odciążeniem przodostopia (8 st.). Stosowany po zabiegach chirurgicznych haluksów, przy zastojach żylnych w obrębie stóp. Może być stosowany na lewą i prawą nogę.
Poduszka ortopedyczna bambusowa Image
Poduszka ortopedyczna bambusowa
Poduszka ortopedyczna Bamboo Dream stosowana jest do zapobiegania, łagodzenia przebiegu schorzeń oraz łagodzenia lub Poduszka zalecana jest również dla osób chrapiących oraz mających problemy z bezsennością. Dzięki ergonomiczn... Read More
Poduszka ortopedyczna Image
Poduszka ortopedyczna
Poduszka SoftSleep wykonana jest z wysokiej gęstości lepkosprężystej pianki poliuretanowej ze struktur otwartych komórek zwanych „Slow Foam” lub „Memory Foam”. Materiał, z którego wykonana jest poduszka ma unikalne właśc... Read More
Orteza kolana Image
Orteza kolana
Profilaktyka urazów. Ochrona w trakcie aktywności rekeacyjnej i sportowej. Drobne urazy i przeciążenia. Zastosowanie Profilaktyka urazów i przeciążeń Ból oraz wysięk wewnątrzstawowy o charakterze przeciąże... Read More
Orteza rzepki Image
Orteza rzepki
Profilaktyka urazów. Ochrona w trakcie aktywności rekeacyjnej i sportowej. Drobne urazy i przeciążenia. Zastosowanie Pourazowa niestabilność stawu rzepkowo-udowego Nawykowe zwichnięcia rzepki Ból w stawie ... Read More
Kamizelka barku Image
Kamizelka barku
Kamizelka stawu barkowego B-01 wykonana jest z oddychającej pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną poliamidową ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy ... Read More
Temblak ramieniowy II Image
Temblak ramieniowy II
Temblak kończyny górnej T-01 Temblak wykonany jest z siatkowej tkaniny, która zapewnia cyrkulację powietrza. Jego zadaniem jest częściowe unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny. Polecany przy konieczności po... Read More
Stabilizator regulowany Image
Stabilizator regulowany
Stabilizator stawu kolanowego z szynami dwuosiowymi z regulacją kąta Air-FleX K-27 wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces oddychania skóry wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny z ... Read More
Stabilizator kolana Image
Stabilizator kolana
Stabilizator stawu kolanowego z szynami dwuosiowymi z regulacją kąta Air-FleX K-23 wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces cyrkulacji powietrza wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny... Read More
Orteza na przedramię Image
Orteza na przedramię
Carpal – gotowa do użytku szyna, do pooperacyjnego i/lub pourazowego unieruchamiania nadgarstka oraz dłoni. Wyrób idealny także do wczesnej mobilizacji funkcjonalnej. Dobra stabilizacja Bezpieczne unieruchomienie ... Read More
Orteza łokcia Image
Orteza łokcia
Actimove EpiMotion jest ortezą łokcia wykonaną w technologii 3D dla utrzymania optymalnej kompresji, stabilności i wysokiej jakości. Uszyta z wysoce elastycznego przepuszczającego powietrze, długo utrzymującego komfort, miękkieg... Read More
Orteza ręki Image
Orteza ręki
Actimove Manus Forte to orteza stabilizująca nadgarstek, wykonana z materiału oddychającego. Stabilizator indywidualnie dopasowuje się poprzez aluminiową stalkę oraz dwie fiszbiny z tworzywa sztucznego, a także posiada trzy pasy p... Read More
Orteza elastyczna stopy Image
Orteza elastyczna stopy
Actimove TaloMotion jest specjalnie zaprojektowaną ortezą stawu skokowego o anatomicznym kształcie, służącą do stabilizacji i utrzymania odpowiedniego ucisku kostki. Materiał wykonany w technologii 3D zapewnia przepuszczani... Read More
But pooperacyjny - osłona gipsu Image
But pooperacyjny - osłona gipsu
but wykonany z oddychającego materiału syntetycznego, otwarta konstrukcja przedniej części buta pozwala na proste zakładanie a także zapewnia dopływ powietrza do stopy, sztywny zapiętek, prawidłowo utrzymuje... Read More
AKCESORIA PRZECIWODLEŻYNOWE
Materac przeciwodleżynowy Image
Materac przeciwodleżynowy
Pneumatyczny materac zmiennociśnieniowy z kompresorem. Działanie profilaktyczne, delikatnie masuje tkanki. Mały kompresor oraz cicha i bezawaryjna praca pompy. Wspomaga osobę przebywającą długotrwale w pozycji leżącej. Dostępny... Read More
Materac podkładowy Image
Materac podkładowy
Materac podkładowy BioFloteTM 100 • zapewnia użytkownikowi doskonałe wsparcie i komfort. • wspomaga profilaktykę i leczenie odleżyn stopnia I. • otwarta struktura profilu materaca umożliwia swobodne krążen... Read More
Poduszka przeciwodleżynowa jeż Image
Poduszka przeciwodleżynowa jeż
• wyjmowany środek pozwala na całkowite zniwelowanie nacisku okolic kości ogonowej • profilowana poduszka zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a wypustki przy każdym ruchu delikatnie masują powierzchnię skóry pobu... Read More
Kr. przeciwodleż. Image
Kr. przeciwodleż.
Krążki przeciwodleżynowe powinny być stosowane głównie profilaktycznie zapobiegając powstawaniu odleżyn oraz przy ich leczeniu. Otwór w środku krążka zapewnia stały dostęp powietrza do zagrożonej odleżynami powierzc... Read More
Podkładka pod piętę Image
Podkładka pod piętę
Podkładka ochronna pod pietę̨ zabezpiecza stopę̨ przed otarciami w okolicy pięt i kostek wspomaga profilaktykę̨ przeciwodleżynową̨ zapewnia swobodną cyrkulację powietrza wykonana z nietoksycznej i antyal... Read More
Podkładka pod głowę Image
Podkładka pod głowę
Podkładka pod głowę̨: wygodnie stabilizuje głowę̨ wykonana z nietoksycznej i antyalergicznej pianki poliuretanowej zapobiega przed otarciami okolicy potylicznej wymiary: PP-5/S 11 x 13 x 6 cm PP-... Read More
Prześcieradła nieprzemakalne Image
Prześcieradła nieprzemakalne
Prześcieradła nieprzemakalne z funkcją paroprzepuszczalności PNSA są niezbędne w celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem, znajdują również zastosowanie jako ochrona higieniczna. Stosowane s?... Read More
Podkłady wielorazowe Image
Podkłady wielorazowe
Podkłady nieprzemakalne z funkcją paroprzepuszczalności PNSA/PNSK są niezbędne w celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem, znajdują również zastosowanie jako ochrona higieniczna. Stosowane są... Read More
AKCESORIA TOALETOWE
Ławeczka wannowa Image
Ławeczka wannowa
Ławeczka wawannowa z dodatkowym uchwytem. Ułatwia osobie niepełnosprawnej korzystanie z wanny. Regulowana na szerokość. Szerokość/głębokość/wysokość 70,5 cm/32 cm/18 cm Siedzisko 40,5-65 cm Waga 2,7 kg... Read More
Nasadka toaletowa Image
Nasadka toaletowa
Nasadka zdejmowana i zakładana na toaletę w dowolnym momencie, bez konieczności stałego jej przytwierdzania. Daje komfort i swobodę użytkowania toalety dla wszystkich domowników. Nasadka toaletowa o anatomicznym kształcie... Read More
Stołki prysznicowe Image
Stołki prysznicowe
Szeroka gama stołków prysznicowych. Praktyczne i estetyczne, umożliwiające komfortową pielęgnację pacjenta.
Wózek toaletowo-prysznicowy Image
Wózek toaletowo-prysznicowy
Wózek prysznicowo-toaletowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem. Wyposażony w podłokietniki oraz podnóżki odchylane ułatwiające wsiadanie do wózka. W standardzie wyposażone w tylne małe koła. Wózek na małych kołac... Read More
Kaczka damska/męska Image
Kaczka damska/męska
przeznaczona dla kobiet/mężczyzn do załatwiania potrzeby fizjologicznej bez wstawania z łóżka • posiada specjalnie wyprofilowany otwór • wykonana z polietylenu • łatwa w utrzymaniu w czystości • m... Read More
Basen sanitarny Image
Basen sanitarny
przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci do załatwiania potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej • wyposażony w wygodny uchwyt i szczelną przykrywkę, która zapobiega wylewaniu się cieczy • wykonany z polipropyl... Read More
PIELUCHOMAJTKI
Pieluchomajtki Image
Pieluchomajtki
Pieluchomajtki Seni i Moli. Wszystkie rozmiary i typy. W ofercie także podkłady anatomiczne.
Kosmetyki pielęgnacyjne Seni Image
Kosmetyki pielęgnacyjne Seni
Kosmetyki Seni Care Preparaty Seni Care dzięki specjalnie dobranej recepturze zapewniają doskonałe działanie na wymagającej szczególnej pielęgnacji skórze. Świetnie sprawdzają się w profilaktyce przeciwodleżynowej i prz... Read More
Rękawice ochronne lateksowe/nitrylowe Image
Rękawice ochronne lateksowe/nitrylowe
Niejałowe rękawice zabiegowe wykonane z lateksu kauczuku naturalnego lub nitrylu (bez zawartości lateksu) Przeznaczone są do wykonywania zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych, prowadzenia badań medycznych, jak również ... Read More
DLA DZIECI
Poduszka Frejki Image
Poduszka Frejki
Dostępne rozmiary: 16, 18, 20, 22, 24
Szelki Pavlika Image
Szelki Pavlika
Dostępne rozmiary: S – obwód pasa od 35 cm do 40 cm M – obwód pasa od 39 cm do 44 cm L – obwód pasa od od 43 cm do 48 cm
Pieluszki bubibaby Image
Pieluszki bubibaby
Pieluszka ortopedyczna Pikowana w ROMBY z 4 Rzepami Zalety zapięcia na 4 rzepy: Stabilność. Rzepy spinają się na boku, co daje mocne, stabilne zapięcie i powoduje, że rzep nie haczy o ubranko dziecka. Możliwo... Read More
Pileuszka VIP Image
Pileuszka VIP
Pieluszka korekcyjna VIP Łączy ona zalety wszystkich innych poduszek korekcyjnych. Główną jej cechą jest rodzaj zapięcia tzw. VIP. Pieluszka VIP ma jeden długi rzep w górnej części, który wychodzi poza brz... Read More
Stabilizator kolana Image
Stabilizator kolana
Otwarty usztywniacz na kolano zapobiega i leczy urazy takie jak naciągnięcia mięśni i naderwania ścięgna. Otwór na kolano zapewnia dobrą stabilizację i kompresję rzepki. Pomocny również przy uprawianiu różnych... Read More
Usztywniacz na kostkę Image
Usztywniacz na kostkę
Zabezpiecza staw przed urazami, zmniejsza ryzyko kontuzji. Zapewnia kompresję skręconego stawu. SERIA NEXUS jest wykonany z neoprenu i pomaga w zapobieganiu i leczeniu urazów takich jak naciągnięcia mięśni i naderwani... Read More
Stabilizator nadgarstka Image
Stabilizator nadgarstka
Stabilizator wykonany jest z neoprenu z bawełnianą wyściółką (frotte). Jest to mieszanka dobrze absorbująca wilgoć. Zapobiega zawilgoceniu skóry i zapewnia doskonały komfort oraz zapobiega ześlizgiwaniu się. Sto... Read More
KOMPRESJOTERAPIA
Rajstopy uciskowe Image
Rajstopy uciskowe
Producent Pani Teresa. Wszystkie klasy uciskowe, w sprzedaży także pończochy, podkolanówki a także inne produkty Pani Teresy z zakresu kompresoterapii.
Pończochy uciskowe Image
Pończochy uciskowe
W sprzedaży także rajstopy i podkolanówki Veery. Wszystkie rozmiary, damskie i męskie, różne klasy ucisku.
SKARPETKI BEZUCISKOWE I WKŁADKI
Skarpetki bezuciskowe Image
Skarpetki bezuciskowe
Skarpety zdrowotne bezuciskowe Deomed, idealnie przylegają do nóg, nie blokując przepływu krwi. Dzięki domieszce nowoczesnych włókien Lycra skarpetki bezuciskowe otulają całą stopę dając poczucie komfortu nawet dla opuchnięt... Read More
Wkładki, podpiętki do butów Image
Wkładki, podpiętki do butów
Producent: Corbby Wkładki skórzane i żelowe. Na różne schorzenia, m.in.: płaskostopie podłużne i poprzeczne, haluksy, z pelotą  
INNE
Kubeczki do pojenia Image
Kubeczki do pojenia
przeznaczony do spożywania płynów • wyposażony w wygodny uchwyt lub wersja bez uchwytu • szczelna przykrywka z pojnikiem oraz druga przykrywka z funkcją podstawki • wykonany z połączenia polipropylenu i pol... Read More
Ciśnieniomierz naramienny Image
Ciśnieniomierz naramienny
-pamięć 99 pomiarów -średnia z 3 ostatnich pomiarów -wyjątkowo cichy i łatwy w obsłudze -automatyczny wyłącznik -wskaźnik nadciśnienia -wskaźnik nieregularności tętna (arytmia) -pomiar j... Read More
Termometr na podczerwień Image
Termometr na podczerwień
OPIS OGÓLNY: Nowoczesny termometr MEDYCZNY na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia z funkcją pomiaru pulsu. Precyzyjny i łatwy w obsłudze – pomiar trwa tylko 1 sekundę! Termometr cyfrowy to nowoczesne urząd... Read More
Termometr MISURE 3w1 Image
Termometr MISURE 3w1
OPIS OGÓLNY: Nowoczesny termometr MEDYCZNY na podczerwień do ucha, czoła i otoczenia. Precyzyjny i łatwy w obsłudze – pomiar trwa tylko 1 sekundę! Termometr cyfrowy to nowoczesne urządzenie, w którym zastosow... Read More
Termometr ekspresowy Image
Termometr ekspresowy
Opis produktu Czas trwania pomiaru ok. 10 sek Elastyczna końcówka pomiarowa Kontaktowa technika pomiaru Alarm informujący o podwyższonej temperaturze: sygnał ostrzegawczy przy temp. powyżej 37,8°C Wy?... Read More
Inhalator Image
Inhalator
Inhalator pneumatyczny tłokowy Bremed BD5002 przeznaczony jest do podawania leków metodą wziewną. Pracuje bardzo cicho i ma nowoczesny kształt. Posiada wbudowaną sprężarkę tłokową – praca przerywana (po godzinie pracy &#... Read More